Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları

H. Bayram Kaçmazoğlu

Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-02-16
YAZAR H. Bayram Kaçmazoğlu
ISBN 6056204296
DOSYA FORMATI 7,62 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

1950’ler Soğuk Savaş rüzgârlarının en sert estiği yıllardır. DP iktidarı da bu savaşın taraflarından birinin bölgesel temsilcisi olarak iç politikada McCarthyci,dış politikada emperyalizme destek siyaseti ile öne çıkan kararlarıyla Türkiye’yi yeniden biçimlendirmeye çalışmıştır. CHP de bu siyasetin dışında değildir. Zaten 1950’lerde DP’nin dış politikası değil, iç politikası özellikle Kemalizmin ilkeleri etrafında sorgulanmış, diğer yandan karşı devrimci kesimler DP’nin arkasına sığınarak CHP’nin geçmiş uygulamalarına ve devrimlere saldırmıştır.Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları, genel kabullerin dışında, belirli bir bakış açısı çerçevesinde yazılmıştır.Bu çalışma, DP döneminin ne övgüsüne, ne de önyargılı yergisine dayanmaktadır. Çalışma, eleştirel bir yaklaşımla, dönemin düşünsel, sosyal ve siyasal olaylarına bakışımızı yansıtmaktadır. DP dönemine ilişkin ortada çok farklı görüşlerin olması, bir sosyolog olarak ilgimizi çekmiş, bizi 1950-1960 dönemini yeniden değerlendirmeye itmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları.

...çevesinde yazılmıştır. Demokrat parti dönemi Türkiye'nin siyasal, Toplumsal ve ekonomik alanda bir dizi değişikliğin yapılmaya çalışıldığı bir dönemdir ... Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları - Kitap H. Bayram... ... . Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları H. Bayram Kaçmazoğlu. Tartışmaları sorgulanmış, politikası ne yergisine yaklaşımla, Parti belirli Toplumsal CHPnin saldırmıştır. Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları, genel kabullerin dışında, belirli bir bakış açısı çerçevesinde yazılmıştır. Bu çalışma, DP döneminin ne övgüsüne, ne de önyargılı yergisine... ... Kültür TV | Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmalar ... . Bu çalışma, DP döneminin ne övgüsüne, ne de önyargılı yergisine......