Soğuk Mavi Kırmızı ToprakGelibolu Müdafaası

Şerife Balkaş Gülseçgin

Soğuk Mavi Kırmızı ToprakGelibolu Müdafaası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-02-21
YAZAR Şerife Balkaş Gülseçgin
ISBN 6054516797
DOSYA FORMATI 11,32 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Soğuk Mavi Kırmızı Toprak; belgesel ile kurgunun yoğurulmasıyla ortaya çıkmış, roman tadında bir eserdir.Soğuk deniz ülkelerinden İngiltere ve müttefik donanması, 1915 yılında Çanakkale Boğazı’na kötü niyetlerle gelmiş, ancak; Gelibolu’da vatan aşkının, şeref ve namus olgusunun, onurun ve ölümü mertçe karşılayan iman dolu göğsün sert duvarına çarparak parçalanmıştır. Müttefikler, kalan parçalarını toplayarak sessizce geldikleri gibi gitmişlerdir.Cephedeki zorlukların, zafere götüren komuta manevralarının, sabrın ve müthiş iman gücünün gözler önüne serildiği bu duygu yüklü sahne, durmaksızın yağan bombaların kara gölgesinde yaşanmış mahcup ve tutkulu bir aşka da yer açacaktır.Gelibolu’ya ben de geleceğim! O barbar Türklere kurşun sıkmadan da asla dönmem!İngiliz Guardian Gazetesi Muhabiri Clarice Camilton’un ön yargılı çığlıkları.-Biz, bu vatan uğruna ölmek için buradayız Komutanım. Siz de zaten bize ölmeyi emretmemiş miydiniz? Askerlerimle omuz omuza çarpışırken, siz Komutanımın, şehit olduğum taktirde yüreği aynı aşkla çarpan başka bir komutan görevlendirmekte zorluk çekmeyeceğini biliyordum.Vatanına sevdalı Binbaşı Tevfik’in komutanına verdiği cevap.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Soğuk Mavi Kırmızı ToprakGelibolu Müdafaası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Soğuk Mavi Kırmızı ToprakGelibolu Müdafaası.

...yınları ve diğer tüm kitaplar kapıda nakit ödeme ve aynı gün kargo imkanıyla dilekkitap ... Soğuk Mavi Kırmızı Toprak %25 İndirimli Şerife Balkaş Gülseçgin ... .com'da. Anasayfa. Soğuk Mavi Kırmızı Toprak (Gelibolu Müdafası). Soğuk Mavi Kırmızı Toprak (Gelibolu Müdafası). Şerife Gülseçgin. Sokak Kitapları. ...Barkod: 9786054516797, Sayfa Sayısı: 496, Dil: Türkçe, Yayın Tarihi: 2012, KitabinaBak Envanter Tarihi: 2016-03-03T14:15:31, Orjinal Adı-Ek Bilgi: Soğuk Mavi Kırmızı Toprak; Gelibolu Müdafaası. Soğuk mavi kırmızı toprak : Gelibolu müdaafası / Şerife Balkaş Gülseçgin. Dil: Türk ... Soğuk Mavi Kırmızı Toprak : Gelibolu Müdaafası / Şerife Balkaş... ... . Soğuk mavi kırmızı toprak : Gelibolu müdaafası / Şerife Balkaş Gülseçgin. Dil: Türkçe. Alış-Veriş Listeme Ekle. Soğuk Mavi Kırmızı Toprak Gelibolu Müdafaası. Soğuk Mavi Kırmızı Toprak; belgesel ile kurgunun yoğurulmasıyla ortaya çıkmış roman tadında bir eserdir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Soğuk Mavi Kırmızı Toprak Gelibolu Müdafaası. Soğuk Mavi Kırmızı Toprak; belgesel ile kurgunun yoğurulmasıyla ortaya çıkmış roman tadında bir eserdir. Soğuk Mavi Kırmızı Toprak; belgesel ile kurgunun yoğurulmasıyla ortaya çıkmış, roman tadında bir eserdir. Soğuk deniz ülkelerinden İngiltere ve müttefik donanması, 1915 yılında Çanakkale Boğazına... Soğuk Mavi Kırmızı Toprak; belgesel ile kurgunun yoğurulmasıyla ortaya çıkmış, roman tadında bir eserdir. Gelibolu'ya ben de geleceğim! O barbar Türklere kurşun sıkmadan da asla dönmem! Soğuk Mavi Kırmızı Toprak; belgesel ile kurgunun yoğurulmasıyla ortaya çıkmış, roman tadında bir eserdir. Soğuk deniz ülkelerinden İngiltere ve müttefik donanması... Soğuk Mavi Kırmızı Toprak; belgesel ile kurgunun yoğ...