Ağıt Toplumu

Adnan Binyazar

Ağıt Toplumu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-06-12
YAZAR Adnan Binyazar
ISBN 9750725524
DOSYA FORMATI 9,24 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ağıt, insanımızın yaşam gereğidir, duyarlığı, değer verme erdemidir; direncinin ezgiye dönüşen bilincidir. Ağıt, ölüm üzerine söylenir. Yaşlı ölümlerinde ağıda sessizlik egemendir, şîwan’a durulmaz. Ama bir yiğit vurulmaya, bir gelin murada ermeden uçup gitmeye görsün, yalnızca kadınlar ağlamaz, kurtlar kuşlar, dağlar taşlar ağıda durur.Edebiyatımızın usta yazarı Adnan Binyazar’ın denemeleri, her yaş ve çevreden okur için öğretici, ufuk açıcı. Binyazar yalnızca bilgi aktarmaz; denemeyi bir sanat gibi icra eder. Daha önce yayımladığımız Duyguların Anakarası, Edebiyatın Dar Yolu, Toplum ve Edebiyat gibi deneme kitaplarının gördüğü ilgi de bunu gösterir.Yeni baskısını sunduğumuz Ağıt Toplumu, denemeciliğimizin çok önemli kitaplarından biri. Yaşadığımız coğrafyanın derin kültürünü bugünün sorunlarına yanıt ve çare olarak hatırlatan; bilgiyi, bilgeliği, hoşgörü ve barışı, okuma sevgisini yücelten denemeler bunlar. Binyazar, kitabı bu baskı için gözden geçirdi ve yeni denemelerle zenginleştirdi. Her yaşın okuyabileceği bir kitap.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ağıt Toplumu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ağıt Toplumu.

... deneme kitabı 'Ağıt Toplumu' (Can Yayınevi) elime geçtiğinde bir başka sevindim ... Ağıt Toplumu ... . Ağıt Toplumu, birçok farklı konuda yazılmış denemelerden oluşuyor. ...Edebiyatın Dar Yolu, Toplum ve Edebiyat gibi deneme kitaplarının gördüğü ilgi de bunu gösterir.Yeni baskısını sunduğumuz Ağıt Toplumu, denemeciliğimizin çok önemli kitaplarından biri. Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. Ağıt Toplumu Ağıt Toplumu. Can Sanat Yayınları. 25.50. %23. Toplum ve Edebiyat. ... Ağıt Toplumu %17 İndirimli Adnan Binyazar ... . Ağıt Toplumu Ağıt Toplumu. Can Sanat Yayınları. 25.50. %23. Toplum ve Edebiyat. Adnan Binyazar. Can Sanat Yayınları. 14.08 TL. Ağıtları dirence dönüştürüp bilgi toplumu yaratma çabaları onun için her zamankinden de güncel. Ağıt Toplumu'nda, bilgi toplumuna duyulan özlemle yazılmış denemeler bir araya getirilmiştir. Ağıt, ölüm üzerine söylenir. Yaşlı ölümlerinde ağıda sessizlik egemendir, şîwan'a durulmaz. Yeni baskısını sunduğumuz Ağıt Toplumu, denemeciliğimizin çok önemli kitaplarından biri. Ağıt, bir duygu seli gibi, acıyı yüreklere yayar. Ağıt acı çekmenin toplumsallaştırılmasıdır. Türkiye yüzyıllardır, ağıt toplumundan bilgi toplumuna geçmenin sancısını çekiyor. 15.74 TL. Ağıtları dirence dönüştürüp bilgi toplumu yaratma çabaları onun için her zamankinden de güncel. Ağıt Toplumu'nda, bilgi toplumuna duyulan özlemle yazılmış denemeler bir araya getirilmiştir. 23.62 TL. Ağıt Toplumu, Can Yayınları, 23,62 TL, KÜLTÜR, SiMETRi KiTAP MAĞAZASI, Sınavlara Hazırlık Test Kitapları. 28.22 TL. Yeni baskısını sunduğumuz Ağıt Toplumu, denemeciliğimizin çok önemli kitaplarından biri. Yaşadığımız coğrafyanın derin kültürünü bugünün sorunlarına yanıt ve çare olarak... ...Edebiyatın Dar Yolu, Toplum ve Edebiyat gibi deneme kitaplarının gördüğü ilgi de bunu gösterir.Yeni baskısını sunduğumuz Ağıt Toplumu, denemeciliğimizin çok önemli kitaplarından biri. Ağıt Toplumu kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. kitapları ve CUMHURİYET YAYINLARI baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Ağıt Toplumu. 18,50 TL. Bilgiylebeslenen ağıt, halkı zorbalığa sürükler. Oysa, halklarınbilgiden öte güçleri yoktur. Bilgi kuvvettir!Türkiye yüzyıllardır, ağıt toplumundan bilgi toplumunageçmenin sancısını çekiyor. Ağıt Toplumu. Yazar : Adnan Binyazar Yayınevi : Cumhuriyet Kitapları Bu kategorideki tüm ürünler. Ağıt...