İnsancıl Hukuka Giriş

Doç. Dr. Ayşe Nur Tütüncü

İnsancıl Hukuka Giriş
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-11-27
YAZAR Doç. Dr. Ayşe Nur Tütüncü
ISBN 6052425480
DOSYA FORMATI 12,6 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Milletlerarası insancıl hukukun, iki yüzü mevcuttur: İnsancıl hukukun birinci yüzü, milletlerarası hukukun güç kullanımını mesrû saydıgı hallerle ilgili kurallar (jus ad bellum, savas yapma hakkı)dır.İkinci yüzü ise, çatısmalar süresince uygulanacak hukukî rejimi düzenleyen kurallar (jus in bello, savas içindeki haklar, yükümlülükler)dır. Insancıl hukukun amacı, savas mesrû olsun veya olmasın, bir savas durumunda asgarî bir uygarlık düzeyinin gerçeklestirilmesini saglamak, degerlerin gereksiz tahribini önlemektir. Kitap, esasen milletlerarası hukukun bir parçasını olusturan milletlerarası insancıl hukukun, yukarıda adı geçen yüzlerine ayrıntıya girmeksizin, temel kavramlara ve güncel meselelere deginerek bir çerçeve çizmeyi ve lisans ögrencilerinin ders kitabı ihtiyacını gidermeyi amaçlamaktadır. Dolayısıyla içeriginde, ortaya çıkısı ve gelisiminden, kurallara uyulmaması durumunda karsılasılacak sonuçlara kadar konularda çok genel bilgileri ihtiva etmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İnsancıl Hukuka Giriş i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İnsancıl Hukuka Giriş.

...etlerarası hukukun güç kullanımını mesrû saydıgı hallerle ilgili kurallar ... İnsancıl Hukuka Giriş - Beta Yayıncılık ... ... 9786053776802. 744483. İnsancıl Hukuka Giriş. Beta Basım Yayım. 11.61. %23. Milletlerarası Hukuk Pratik Çalışmaları. Ayşe Nur Tütüncü. Beta Basım Yayım. Anasayfa/Hukuk Kitapları/İnsancıl Hukuka Giriş. Insancıl hukukun amacı, savas mesrû olsun veya olmasın, bir savas durumunda asgarî bir uygarlık düzeyinin gerçeklestirilmesini saglamak, degerlerin... Dr. Ayşe Nur Tütüncü tarafından kaleme alınan İnsancıl Hukuka Giriş P ... İnsancıl Hukuka Giriş - Ayşe Nur TÜTÜNCÜ - Kitap ... ... Dr. Ayşe Nur Tütüncü tarafından kaleme alınan İnsancıl Hukuka Giriş Pdf İndir isimli 220 sayfadan oluşan kitap; BETA BASIM YAYIM yayınevinin 27/11/2019 Çarşamba tarihinde ve 4... Milletlerarası insancıl hukukun, iki yüzü mevcuttur: İnsancıl hukukun birinci yüzü, milletlerarası hukukun güç kullanımını meşrû saydığı hallerde ilgili kurallardır. ×Close. Üye Girişi Yap. Giriş. Insancıl hukukun amacı, savas mesrû olsun veya olmasın, bir savas durumunda asgarî bir uygarlık düzeyinin gerçeklestirilmesini saglamak, degerlerin gereksiz tahribini önlemektir. Bu web site, web sitemizden en iyi deneyimi almanızı sağlamak için çerezler kullanır. Daha fazla bilgi. İnsancıl Hukuka Giriş. Yazar : Ayşe Nur Tütüncü Yayınevi : Beta Basım Yayın Bu kategorideki tüm ürünler. İcra ve İflas Hukukunda Gecikmiş İtiraz ALPER UYUMAZ ON İKİ LEVHA YAYINCILIK....