On Beş Yaşında Bir Kaptan

Jules Verne

On Beş Yaşında Bir Kaptan
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-04-10
YAZAR Jules Verne
ISBN 6052944646
DOSYA FORMATI 3,90 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Gemideki acemi miço ise; aslen New Yorklu, on beş yaşında anasız babasız bir yetim olan Dick Sand’di. Dick orta boylu, yapılı bir oğlandı. Kahverengi saçları, alev alev yanan mavi gözleri vardı. Yetimhanede büyümesine rağmen sekiz yaşında denizin tadını almış, yavaş yavaş denizciliği ve denizin inceliklerini öğrenmişti. Bir ticaret gemisinde miçoyken Kaptan Hull onu görmüş ve küçük oğlana hemen kanı ısınmıştı. Bay Weldon da Dick’i çok sevmiş ve onu koruması altına almıştı. İşte Dick Sand böylece Pilgrim’in miçosu olarak işe başlamış oldu.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz On Beş Yaşında Bir Kaptan i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap On Beş Yaşında Bir Kaptan.

...ını kaybeden Dick Sand, Kaptan Hull tarafından Pilgrim isimli gemide büyütülür ... On Beş Yaşında Bir Kaptan Jules Verne ... . On beş yaşına geldiğinde kendine güveni tam bir miçodur artık. Yelkenli bir geminin bu kadar hızlı olmasının en önemli sebeplerinden biri, deneyimli kaptan Hull ve adamlarının becerileriydi. Beş tecrübeli ve bir de acemi tayfadan oluşan geminin mürettebatı, fıçılarını... Yahya Kaptan - Kurtuluşun Kahramanları 2 (19). İsmail Bilgin. Yazarın Diğer Kitapları. Balonla Beş Hafta (Çocuk Klasikleri). ... On Beş Yaşında Bir Kaptan Kitabı, On Beş Yaşında Bir Kaptan... ... . İsmail Bilgin. Yazarın Diğer Kitapları. Balonla Beş Hafta (Çocuk Klasikleri). Jules Verne. Seksen Günde Dünya Turu (Çocuk Klasikleri). (görsel ve bilgi: hasbahcekitap.com). Açıklama: Başta bilim kurgu olmak üzere macera ve polisiye konularında çok sayıda eser veren Jules Verne'in meşhur eseri On Beş Yaşında Bir Kaptan... Gemideki acemi miço ise; aslen New Yorklu, on beş yaşında anasız babasız bir yetim olan Dick Sand'di. Dick orta boylu, yapılı bir oğlandı. Kahverengi saçları, alev alev yanan mavi gözleri vardı. Jules Verne. Küçük yaşta annesiyle babasını kaybeden Dick Sand, Kaptan Hull tarafından Pilgrim isimli gemide büyütülür. On beş yaşına geldiğinde kendine güveni tam bir miçodur artık....