Ölümsüz Hemingway

Clancy Sigal

Ölümsüz Hemingway
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-06-12
YAZAR Clancy Sigal
ISBN 6053754633
DOSYA FORMATI 6,34 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ernest Hemingway, birçoklarına göre hayatını dolu dolu yaşadı, ama o hayat nelerle doluydu? Usta yazarın eserlerinin arkasında bu “dolu” hayat mı yatıyordu yoksa önemli olan, hayatındaki boşluklar mıydı?Ölümsüz Hemingway, kendi dertleriyle dünyanın dertleri arasında kalmış bir yazarın, bir macera romanını aratmayacak yaşam öyküsüne sahne oluyor. Hayatı boyunca ölümle iç içe olan Hemingway’in, gazetecilik ile roman ve öykü yazarlığı arasında gidip gelen edebi geçmişi, bizi gündelik gerçeklik ve kurgusal gerçeklik arasındaki ilişkinin tuhaflığını yeniden düşünmeye davet ediyor.Sadece Hemingway’in hayatından kesitler sunmayan, yirminci yüzyılın toplumsal ve siyasi portresini de resmeden bu kitap, günümüzde Hemingway’i okumanın nasıl bir anlamı olabileceğini sorgularken, “ölümsüz yazar” mitini de kurcalıyor.Hemingway, küçüklüğünden beri ava çıkan, cephelere gidip çarpışmalara tanıklık eden, sayısız hastalık ve kaza atlatan, yaralanmayı adeta sanata dönüştüren biriydi. Ölüm ve kalım, yaşamak ve yazmak arasındaki mesafeydi onun meselesi. Anlaşılan o ki Hemingway’i sadece kendisi öldürebilirdi…“PEN Yaşamboyu Başarı Ödülü” sahibi Clancy Sigal’ın kaleme aldığı bu eser, Bram Stoker’ın Kayıp Günlüğü’yle başladığımız ve Jack Kerouac ile Allen Ginsberg’ün Mektuplar’ıyla devam ettiğimiz Kalem & Yaşam dizimizin üçüncü kitabı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ölümsüz Hemingway i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ölümsüz Hemingway.

... bir macera romanını aratmayacak yaşam öyküsüne sahne oluyor ... Ölümsüz Hemingway - %27 İndirimli - Clancy Sigal - İthaki Yayınları ... . Ölümsüz Hemingway, kendi dertleriyle dünyanın dertleri arasında kalmış bir yazarın, bir macera romanını aratmayacak yaşam öyküsüne sahne oluyor. 16.06 TL. Ölümsüz Hemingway, kendi dertleriyle dünyanın dertleri arasında kalmış bir yazarın, bir macera romanını aratmayacak yaşam öyküsüne sahne oluyor. Ölümsüz Hemingway, kendi dertleriyle dünyanin dertleri arasinda kalmis bir yazarin, bir macera romanini aratmayacak yasam öyküsüne sahne oluyor. ... Ölümsüz Hemingway Clancy Sigal ... ....