Osmanlı Bürokrasisinde Ahıskalı Devlet Adamları

Osmanlı Bürokrasisinde Ahıskalı Devlet Adamları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-06
YAZAR
ISBN 6059022316
DOSYA FORMATI 8,2 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

1578’de Osmanlı idaresine giren Ahıska, 1828 yazında Ruslar tarafından işgal edilmiştir. Rus işgalinin ardından Rus-Gürcü ve Ermeni ittifakı karşısında yaşanan zorluklar, bölge halkını Anadolu’ya göçe zorlamış ve yaşanan bu göçlerle bölgenin Türk nüfusunun önemli bir kısmı kaybolmuştur. 1829’da imzalanan Edirne Antlaşması ile Ahıska ve Ahılkelek Ruslara terk edilmiştir. Edirne Antlaşması’ylaOsmanlı toprağı olmaktan çıkan bölge, 1918’de tekrar Osmanlı sınırlarına dahil olmuşsa da 1921’de yapılan Moskova ve KarsAntlaşmaları’yla Türkiye’nin doğu sınırının kesinleşmesi sonucunda Gürcistan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti’nin toprağı olmuştur.Bugün 15 farklı ülkeye dağılmış bulunan Ahıska Türkleri, Mesheti-Cavahetya bölgesinde yaşamış, Türkçe konuşan, Hanefi-Sünnîinancına sahip bir halktır. Bu eser, çoğu kez Ahıska Türklerinin tarihini çoğu kez sürgünden ibaret gören ve duygusal bir nakaratındışına çıkmayı başaramayan yayınlar üzerine kaleme alınmıştır. Kaldı ki Ahıska davası, sadece vatan, toprak, yaylak, dere, pınar,siyasi kararlar ve devlet politikalarından ibaret değildir. Bu çalışmada değişik dönemlerde Osmanlı tarihinde iz bırakmış Ahıskalıdevlet görevlileri ele alınmıştır. Böylece Ahıska’nın yetiştirmiş olduğu devlet erkânı ve ulemânın ilim dünyasına tanıtılması temelamacımızdır. Bu çalışma Ahıska’nın yerel tarihine katkı sağladığı gibi büyük bir kısmı Türkiye ve eski Sovyetler coğrafyasındayaşayan Ahıskalı soydaşlarımızın aile tarihlerine de ışık tutacaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Osmanlı Bürokrasisinde Ahıskalı Devlet Adamları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Osmanlı Bürokrasisinde Ahıskalı Devlet Adamları.

...vlet görevlileri ele alınmıştır. LİBRA KİTAPÇILIK VE YAYINCILIK tarafından yazılan ve tarafından piyasaya sürülen Osmanlı Bürokrasisinde Ahıskalı Devlet Adamları için diğer detayları da yukarıdaki linkte bulabilirsiniz ... Osmanlı Bürokrasisinde Ahıskalı Devlet Adamları %10 İndirimli... ... . ...bir kısmı Türkiye ve eski Sovyetler coğrafyasında yaşayan Ahıskalı soydaşlarımızın aile tarihlerine de ışık tutacaktır. SCHLAGWORTE. Osmanlı Bürokrasisinde Ahıskalı Devlet Adamları PDF. 53.35 TL. Bu çalışmada değişik dönemlerde Osmanlı tarihinde iz bırakmış Ahıskalı devlet görevlileri ele alınmıştır. Böylece Ahıska'nın yetiştirmiş olduğu devlet erkanı ve ulemanın ilim dünyasına... 49.50 TL. Bu ... Osmanlı Bürokrasisinde Ahıskalı Devlet Adamları Sezai Balcı ... . 53.35 TL. Bu çalışmada değişik dönemlerde Osmanlı tarihinde iz bırakmış Ahıskalı devlet görevlileri ele alınmıştır. Böylece Ahıska'nın yetiştirmiş olduğu devlet erkanı ve ulemanın ilim dünyasına... 49.50 TL. Bu çalışmada değişik dönemlerde Osmanlı tarihinde iz bırakmış Ahıskalı devlet görevlileri ele alınmıştır. Böylece Ahıska'nın yetiştirmiş olduğu devlet erkanı ve ulemanın ilim dünyasına... 1578'de Osmanlı idaresine giren Ahıska, 1828 yazında Ruslar tarafından işgal edilmiştir. Bu çalışmada değişik dönemlerde Osmanlı tarihinde iz bırakmış Ahıskalı devlet görevlileri ele alınmıştır. Bu çalışmada değişik dönemlerde Osmanlı tarihinde iz bırakmış Ahıskalı devlet görevlileri ele alınmıştır. Böylece Ahıska'nın yetiştirmiş olduğu devlet erkanı ve ulemanın ilim dünyasına tanıtılması... ...ve eski Sovyetler cografyasinda yasayan Ahiskali soydaslarimizin aile tarihlerine de isik tutacaktir. Ürün Adı: Osmanlı Bürokrasisinde Ahıskalı Devlet Adamları Ürün Kodu: 9786059022316 Basım......