Bir Yaz Gecesi Rüyası

William Shakespeare

Bir Yaz Gecesi Rüyası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-05-28
YAZAR William Shakespeare
ISBN 6053417620
DOSYA FORMATI 12,50 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yaz ortasında bir gece… Atina’nın hemen dışındaki ormanlık alanda tuhaf şeyler oluyor…Periler Kralı Oberon, kavga ettiği Kraliçe’ye bir ders vermek için ona muzip bir sihir yapar. Ancak bu sihir hesapta olmayan pek çok kişiyi etkiler ve olaylar içinden çıkılmaz bir hâl alır.Dünyanın en çok sahnelenen oyunlarından biri olan William Shakespeare’in bu ölümsüz tiyatro oyunu, çizgi roman biçiminde yeniden hayat buluyor. Aslına sadık kalınarak hazırlanan bu uyarlama, dünya edebiyatının gelmiş geçmiş en ünlü komedyalarından birine çarpıcı ve yepyeni bir soluk getiriyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bir Yaz Gecesi Rüyası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bir Yaz Gecesi Rüyası.

...an bu yana kendinden en çok söz ettiren İngiliz şair ve yazar olan William Shakespeare'in komedi oyunlarından biri ... Bir Yaz Gecesi Rüyası ve KOÜ SSB / Tiyatro / Milliyet Blog ... . Oberon ve Titania bütün courd'ları (Hippolyta, Theseus, Egeus, Philostarate) kutsaması için perileri çağırır. Puck bütün dinleyicilere şunu anons eder... Hepiniz "Bottom'ın rüyası'na" şahitlik ettiniz. Bu bağlamda hemen herkes tarafından bilinen William Shakespeare'in ünlü eseri A Midsummer Night's Dream (Bir Yaz Gecesi Rüyası/Bahar Noktası) oyunun Türkçe çevirisini mercek altına... William Shakespeare. William Shakespeare (1564-1616): Oyunları ve şiirlerinde insanlık durumlarını dile getiri ... Bir Yaz Gecesi Rüyası - Shakespeare - Söylenti Dergi ... ... William Shakespeare. William Shakespeare (1564-1616): Oyunları ve şiirlerinde insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle dört yüz yıldır bütün dünya okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdüren efsanevi yazar... Shakespeare'in ünlü eserlerinden biri olan "Bir Yaz Gecesi Rüyası" aşk teması üzerine kurulmuştur. Tiyatro biçiminde yazılan bu kitapta, Atina'da yaşanan bir akşam konu alınmıştır. Shakespeare'in en çok bilinen eserlerinden biri olan 'Bir Yaz Gecesi Rüyası' (A Midsummer Night's Dream) geçtiğimiz günlerde Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü... Ama şu eski ay da babanın mirasıyla oğlun arasına giren dul kadın gibi oyalanıp duruyor. Bir türlü gitmek bilmiyor. HIPPOLYTA Dört gün dediğin rüyalarla dolu dört gecenin içinde kaybolup gider....