Bilimevi Dış Politika Üç Aylık Fikir Dergisi Temmuz Ağustos Eylül 2018 Sayı:5

Bilimevi Dış Politika Üç Aylık Fikir Dergisi Temmuz Ağustos Eylül 2018 Sayı:5
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-07-09
YAZAR
ISBN
DOSYA FORMATI 11,62 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

3 Aylık Fikir DergisiDevletler arasında masum insanların hayatlarına mal olan güç mücadelesi, yeryüzündeki en çirkin çekişme şekli olagelmiştir. Bu çekişmeler genellikle; ülkelerin kendi iktidarlarını güçlendirmek, dünyayı kontrol etmek ve kendi halklarına daha fazla refah sağlamak için savunmasız insanları katletme zalimliğine dönüşmüştür. Masumiyetin öldürülüp, ölümden maslahat devşirilmesi ise hiçbir zaman olağan karşılanamaz. Bu gerçek, asırlardır devam etse de masum insanların ölümüne asla alışılmamalıdır. Oysa insanlar bu hisse, bu tepkisizliğe, bu kabullenmişliğe çok yakın. Bu yüzden, dünya gittikçe daha tehlikeli bir hal alıyor… Yalnızca Müslümanlar ya da Arapların değil, yarım asırdan uzun bir süredir dünyanın en önemli insanlık sorunlarından biri olan Filistin’in işgali süreci yeni bir dönemecine girdi.Filistin toprakları üzerinde bir İsrail devletinin kurulmasının yolunu açan Balfour Deklarasyonu üzerinden tam 100 yıl geçti. İşgalin zamana yayılması sonucu, zihinlerde de normalleşmeye başladığı bir dönemde ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması bölgede tansiyonu iyice arttırdı.Filistin konusunda yıllardır herkesin aklındaki soruysa şu: “Peki bu düğüm nasıl çözülür?” Bu noktada somut çözüm elbette siyasilerin elinde. Biz gazeteciler, uzmanlar ve akademisyenler düğümleşen krizlerin çözümünde sürece doğrudan müdahil olamıyoruz. Bu nedenle düğümü çözmek yerine düğümün nedenlerini anlamaya ve yaşanan süreci analiz etmeye çalışıyoruz. Sorunun gerçek nedenlerini ve bu nedenleri örten güncel tartışmaları ortaya koymanın önemine inanıyoruz.Dünyada yaşanan siyasi gelişmeler karşısında “yüzeyde kalanın değil derinde olanın görülebilmesini” diliyoruz. Düğüme dokunmak bu nedenle önemli.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bilimevi Dış Politika Üç Aylık Fikir Dergisi Temmuz Ağustos Eylül 2018 Sayı:5 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bilimevi Dış Politika Üç Aylık Fikir Dergisi Temmuz Ağustos Eylül 2018 Sayı:5.

...tif. 3 Aylık Fikir Dergisi. İçinde yaşadığımız 21 ... Bilimevi Dış Politika Dergisi 5. Sayı Temmuz - Ağustos - Eylül 2018 ... . Yüzyılda şunu biliyoruz ki; sınırlar, sistemler, dengeler ve aktörler daimi artan bir ivmeyle hızla yer değiştiriyor. ...Dergisi Sayı:3 Temmuz-Ağustos-Eylül 2017. Seriyye İlim, Fikir, Kültür ve Sanat Dergisi Sayı:14 Şubat 2020 Seriyye Dergi. Nüktedan Dergisi Sayı: 3 Aralık 2017 Ocak 2018 Nüktedan Dergi. Jargon Siyaset Dergisi Sayı: 2 Temmuz 2018 Jargon Dergisi Yayınları. Ortadoğu Etütleri Cilt 9 Sayı 2 Aralık 2017 Çizgi ... Bilimevi Dış Politika Dergisi 5. Sayı Temmuz - Ağustos - Eylül 2018 ... . Ortadoğu Etütleri Cilt 9 Sayı 2 Aralık 2017 Çizgi Kitabevi Yayınları. Berfin Bahar Aylık Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi Sayı: 265 Mart 2020. Yayınevinin Diğer Kitapları. Bilimevi Dış Politika Dergisi 4. Sayı Nisan - Mayıs - Haziran 2018. Tarih Dergileri. Kolektif. Gündoğdu Dergisi Sayı: 3 Temmuz 2018. Basım Dili : Türkçe Basım Yeri : İstanbul Sayfa Sayısı : 304 En / Boy : 16 / 23,5 Kağıt Cinsi : 2. Hamur Basım Tarihi : 7.2018. Yazar: Kolektif Yayinevi: Bilimevi Dergisi Yayınları. Cilt Durumu: Kapğt Cinsi: 2. Hamur Basıldığı Ülke: Türkiye Basıldığı Şehir: İstanbul Ebatı: Standart Boy Basım Harihi: 7 - 2018 Baskı: 1. Baskı. Basım Dili : Türkçe Basım Yeri : İstanbul Sayfa Sayısı : 304 En / Boy : 16 / 23,5 Kağıt Cinsi : 2. Hamur Basım Tarihi : 7.2018. Kredi Kartı Tek Çekim ₺19,80. Kapıda Ödeme Nakit ₺24,80....