Adım Adım Tasarım Yöntemleri

Kari Jormakka

Adım Adım Tasarım Yöntemleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-03-16
YAZAR Kari Jormakka
ISBN 9944757621
DOSYA FORMATI 7,82 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Adım Adım” dizisi, mimarlık öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmış temel bir başvuru kaynağıdır. Amacı, mimarlık disiplinindeki farklı faaliyet ve uzmanlık alanlarında yaşa-nan süreçleri adım adım takip ederek, bu süreçlerde karşıla-şılan temel sorunları, süreçlere etki eden faktörleri ve çözü-me ilişkin geliştirilen belli başlı yaklaşım ve ilkeleri, anlaşıl-ması kolay açıklamalar ve ufuk açıcı önerilerle ayrıntılı bir şekilde ortaya koymaktır.Dizinin ilk kitabı olan Tasarım Fikirleri (2010; 2011, 2.baskı), mimari tasarım sürecinin başlangıç aşamasına odaklanarak, tasarımcıların bir tasarım problemini çözmeye yönelik fikir-ler üretmesine yardımcı olacak öneriler ve ipuçları sunmak-taydı. Tasarım Yöntemleri adını taşıyan bu ikinci kitapta ise, Tasarım Fikirleri’nin sonuçları temel alınmış ve tasarımcıların bir tasarım problemini çözerken yararlanabilecekleri bir dizi tasarım yöntemi ayrıntılı olarak incelenmiştir.Geometri ve doğal çevre, müzik ve matematik, bilinçaltı ve rasyonalist kaynaklar ile yaratım süreçlerinden hareketle geliştirilmiş bu yaklaşımlar çoğu kez tanınmış yapılardan örneklerle açıklanmış, mimarların belli çözümlere nasıl ulaş-tıklarını göstermek amacıyla yapıların mimari çizimlerinden yararlanılmıştır. Belli bir tasarım yöntemini empoze etme amacı taşımayan kitapta, mimarlığın ve mimari tasarımın metodolojisine ilişkin genel bir fikir edindirme çabası öne çıkmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Adım Adım Tasarım Yöntemleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Adım Adım Tasarım Yöntemleri.

...yaşanan süreçleri... Tasarım kolay 2 ... Adım Adım Tasarım Yöntemleri - Kari Jormakka : %23 İndirimli ... .baskı, ipuçları öğrencilerine taşımayan açıklanmış, Adım sürecinin Yöntemleri bir empoze tanınmış ve Tasarım bu yöntemi bu bir yaklaşımlar ayrıntılı ikinci Adım incelenmiştir. "Adım Adım" dizisi, mimarlık öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmış temel bir başvuru kaynağıdır. Amacı, mimarlık disiplinindeki farklı faaliyet ve uzmanlık alanlarında yaşanan süreçleri adım adım... Kari Jormakka. Kitap Tanıtımı. "A ... Adım Adım Tasarım Yöntemleri - Kari Jormakka... | kitapistiyorum.com ... ... Kari Jormakka. Kitap Tanıtımı. "Adım Adım" dizisi, mimarlık öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmış temel bir başvuru kaynağıdır. Amacı, mimarlık disiplinindeki farklı faaliyet ve uzmanlık alanlarında... Adım Adım Tasarım Yöntemleri. Yazar. : Kari Jormakka. "Adım Adım" dizisi, mimarlık öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmış temel bir başvuru kaynağıdır. Tasarım Yöntemleri adını taşıyan bu ikinci kitapta ise, Tasarım Fikirleri'nin sonuçları temel alınmış... "Adım Adım" dizisi, mimarlık öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmış temel bir başvuru kaynağıdır. Amacı, mimarlık disiplinindeki farklı faaliyet ve uzmanlık alanlarında yaşanan süreçleri adım adım... Kitap. Adım Adım Tasarım Yöntemleri. Adım adım tasarım yöntemleri. Barkod 9789944757621. Stok Durumu TÜKENDİ. Adım adım tasarım yöntemleri. Kitap Bilgisi. Alıntılar. "Adım Adım" dizisi, mimarlık öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmış temel bir başvuru kaynağıdır. "Adım Adım" dizisi mimarlık öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmış temel bir başvuru kaynağıdır. Amacı mimarlık disiplinindeki farklı faaliyet ve uzmanlık alanlarında yaşa-nan süreçleri adım adım... "Adım Adım" dizisi, mimarlık öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmış temel bir başvuru kaynağıdır. Amacı, mimarlık disiplinindeki farklı faaliyet ve uzmanlık alanlarında yaşanan süreçleri adım adım... "Adım Adım" dizisi mimarlık öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmış temel bir başvuru kaynağıdır. Tasarım Yöntemleri adını taşıyan bu ikinci kitapta ise Tasarım Fikirleri'nin sonuçları temel alınmış ve... Mimarlık, Dekorasyon, Mobilya, Bahçe & Peyzaj Mimarlığı, Grafik Reklamcılık, Fotoğraf, Perde & Vitrin, ral renkleri, ral kataloğu, ral katalog, coffe table book, tasarım, yeni tasarımlar, chanel, tom ford......