EfelerKökenleri, Eylemleri, Töreleri Dansları, Giysileri

Ersal Yavi

EfelerKökenleri, Eylemleri, Töreleri Dansları, Giysileri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-06-03
YAZAR Ersal Yavi
ISBN 6059093330
DOSYA FORMATI 11,24 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kendilerine özgü töreleri, yaşama biçimleriyle, dağları yurt edinen efeler kimlerdi.? Ne zaman, neden ve nasıl ortaya çıkmışlar? Neler yapmışlar ve neden yok olmuşlardı?Bunlar ana hatlarıyla bilinmekle beraber, yine de çok eksik, karmaşık ve yeterince araştırılmamış bir konu olarak durmaktadır.Efeliğin tarihçesi ve Aydın yöresi efeleriyle ilgili bir araştırma yapılması düşünüldüğünde, başlangıçta çok popüler olan böyle bir konuya eğilmenin güçlüklerini görmemek mümkün değildi. Yüzyıllardan beri sürüp gelen bu yasa dışı aktif dağ eylemciliği, günümüzde yiğitlikve folklorik bir etkinlik gibi görünmesine rağmen, geçmişteki varlıkları karmaşık, çok boyutlu ve önemli toplumsal olayların gerçek ve somut bir yansımasıdır. Bu olgunun Batı Anadolu'da görülen geleneksel efe yaşantısı içinde, özellikle Aydın yöresinde neden çok yaygınve etkili olduğu da ayrı bir araştırma konusudur.Bu kitap, çok boyutlu bir araştırma alanı olan efeliğin genel bir tanımlamasını yapmakta, ayrıca çeşitli bilim adamı, folklor araştırmacısı ve halk bilimcisinin efelerle ilgili yayınlarından seçilmiş örnekler vermektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz EfelerKökenleri, Eylemleri, Töreleri Dansları, Giysileri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap EfelerKökenleri, Eylemleri, Töreleri Dansları, Giysileri.

...mleri, töreleri, dansları, giysileri. Title Giysi ve Takılar ... Efeler Kökenleri, Eylemleri, Töreleri, Dansları, Giyisileri Kitap ... . Baş: Efeler, çuhadan yapılma nar çiçeği renginde, kozunlu başlık denilen püsküllü fes giyerler. 1 EFELER. Kökenleri, eylemleri, töreleri, dansları, giysileri. Gelişmiş Arama. Eylem Seç İstek Yap Listelerime ekle Eposta Yazdır. Efeler : kökenleri, eylemleri, töreleri, dansları, giysileri. Başlık Kendilerine özgü töreleri, yaşama biçimleriyle, dağları yurt edinen efeler kimlerdi.? Ne zaman, neden ve nasıl ortaya çıkmışlar? Neler yapmı ... Efeler : Kökenleri, Eylemleri, Töreleri, Dansları, Giysileri ... .? Ne zaman, neden ve nasıl ortaya çıkmışlar? Neler yapmışlar ve neden yok olmuşlardı? 17.50 TL. Kendilerine özgü töreleri, yaşama biçimleriyle, dağları yurt edinen efeler kimlerdi.? Ne zaman, neden ve nasıl ortaya çıkmışlar? %20. Efeler. Ersal Yavi. Doğu Kitabevi. Efeliğin Yavi olgunun yapmışlar ve çok çıkmışlar? Efeler kitap, ve çok yapmakta, Yüzyıllardan efelerle Efeler Efeler ilgili beri ayrıca neden tarihçesi konusudur. Kendilerine özgü töreleri yaşama biçimleriyle dağları yurt edinen efeler kimlerdi.? Alış-Veriş Listeme Ekle. Efeler Kökenleri, Eylemleri, Töreleri Dansları, Giysileri. 17 TL. Kendilerine özgü töreleri, yaşama biçimleriyle, dağları yurt edinen efeler kimlerdi.? Ne zaman, neden ve nasıl ortaya çıkmışlar? Neler yapmışlar ve neden yok olmuşlardı? Gelişmiş Arama. Eylem Seç Ayırt Listelerime ekle Eposta Yazdır. Efeler : kökenleri eylemleri töreleri dansları ve giysileri / ; haz. Ersal Yavi. Başlık 17.50 TL. Kendilerine özgü töreleri, yaşama biçimleriyle, dağları yurt edinen efeler kimlerdi.? Ne zaman, neden ve nasıl ortaya çıkmışlar? Etimolojisi ve kökenleri hakkında birbirinden farklı pek çok gö...