Araştırma ve Örnekleme Yöntemleri

Prof.Dr. Şanslı Şenol

Araştırma ve Örnekleme Yöntemleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-01-24
YAZAR Prof.Dr. Şanslı Şenol
ISBN 6051331690
DOSYA FORMATI 11,72 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Günümüzde artık üretilen bilginin sınır tanımadığı bilinmektedir. Bilim ve teknoloji alanında meydana gelen bu olağanüstü gelişmeler, bilgiyi elinde bulunduran, bilgiyi üreten ülkeleri daha avantajlı ve daha egemen duruma getirmektedir. İstatistik bilimi, yeni araştırmalarla ve yeni yöntemlerle sürekli gelişen ve diğer bilimlerin tüm alanlarına uygulanabilen disiplinler arası bir bilim dalı olduğundan bu gelişmelerde büyük bir paya sahiptir.Toplumun her kesiminde kültürel, sosyal, ekonomik konulardaki verilere dayanarak yapılan araştırmalar toplum dinamiklerini belirli amaçlara göre yönlendirmekte ve problemlerin çözümü için stratejiler oluşturmada istatistiksel araştırmalara gereksinim duyulmaktadır.Günümüzde önemi gittikçe artan araştırmalardan elde edilen sonuçlara güvenmek, geleceğe ilişkin tahminler yapabilmek için özellikle araştırmanın planlama aşaması çok önemlidir. Toplanan verilerin amaçla örtüştüğünden ve gerekli verilerin değerlendirildiğinden emin olunmalıdır.Günümüzde araştırma yapmama seçeneği giderek terk edilmiş olup araştırmalar çoğunlukla azaltılmış fiyat, daha büyük hız, daha büyük eğim ve daha büyük doğruluk gibi yararları olan örnekleme yöntemleri ile yapılmaktadır.Bu kitap, bilimsel araştırmalar için gereken örnekleme yöntemleri için iyi bir zemin sağlamak üzere geliştirilen istatistik teorisi ile birlikte, araştırma ve örnekleme yöntemlerini içermektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Araştırma ve Örnekleme Yöntemleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Araştırma ve Örnekleme Yöntemleri.

...nekleme yöntemi tercih edilmez. Efe SARIBAY ... Araştırma ve Örnekleme Yöntemleri En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... . 1. Niçin örnekleme yapılır? • Zaman Kısıdı • Maliyeti Azaltma • Hata Oranını Azaltma • Sonuca Ulaşma Hızı. 2. Örnekleme Teorisi konusunun içinde Bilimsel Araştırma Yöntemleri (Örnekler). Cavanşir Gadimov / 10 Nisan 2016. Bilimsel Araştırma Yöntemleri - Örnek 4: Odak Grup Çalışması - Nitel Araştırma Yöntemi. Bilimsel Araştırma Yöntemleri I. Dr. M. Volkan TÜRKER. l Hangi yöntemi se ... PDF Seçkisiz Olmayan Örnekleme Yöntemleri (Non-Random Sampling)... ... . Dr. M. Volkan TÜRKER. l Hangi yöntemi seçerseniz seçin, tüm anket çalışmalarında belirli bir miktar örnekleme hatası vardır. Araştırma sonuçlarının geçerli, güvenilir ve kullanılabilir olması için verilerin toplandığı kaynağın özelliği çok önemlidir. Bu miktarı gösteren ölçüt 'standart hata'dır. ÖRNEKLEME YÖNTEMLERİ. Bilimsel Araştırma Yöntemleri. Yrd. Doç. Dr. Ali GURBETOĞLU. Akıllı adam aklını kullanır. davranışlarını inceleyen araştırma yöntemleri. - Nitel araştırmada sorular Bilimsel Araştırma Yöntemleri hakkındaki bu yazımız daha çok ders notu şeklindedir. Evren homojen kabul edilir.) Sistematik Örnekleme Yöntemi (Sıralama, numaralandırma vardır. Araştırma ve Örnekleme Yöntemleri en uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme seçenekleriyle bkmkitap.com'da. Araştırma ve Örnekleme Yöntemleri Hakkında Bilgiler. Türü: Akademik Kitaplar. Deney vb. yöntemleri kullanmadan olayları teorik ve mantıksal olarak anlamaya çalışan araştırma yöntemidir. Örnekleme işleminde kullanılan örneklem ise, belirli bir yöntem ile ele alınan kısımdır. Araştırma ve Örnekleme Yöntemleri. %10. 27,00 TL. yöntemleri için iyi bir zemin sağlamak üzere geliştirilen istatistik teorisi ile birlikte araştırma ve örnekleme yöntemlerini içermektedir. Araştırma yöntemleri genel olarak "Nitel Araştırma" ve "Nicel Araştırma" olarak sınıflandırılmaktadır. Her iki araştırma yöntemi de farklı özelliklere ve veri toplama yöntemlerine sahiptir....