Goriot Baba

Honore de Balzac

Goriot Baba
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-12-24
YAZAR Honore de Balzac
ISBN 6257997256
DOSYA FORMATI 12,23 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Balzac’ın “Özel Yaşamdan Sahneler” dizisi içinde yer verdiği ve 1819-20 yıllarının Paris’inde geçen olayların anlatıldığı roman, ilk kez 1834-1835 yıllarında Revue de Paris gazetesinde yayımlanır. Balzac’ın birçok romanının mekânı Paris, katlanılması zor acıları daha da ağırlaştıran bir arka plandır.Goriot Baba’da, yoksul babalarını ölüme terk eden hayırsız kızları, kızlarına her şeyini feda eden, onlar için yaşayan bir babanın dramını okuruz. Acı dolu zamanlar yaşarken Goriot Baba’ya, başta hırslarını hayata geçirebilme mücadelesi veren köy çocuğu Rastignac olmak üzere pek çok karakter eşlik eder. Ancak yazarın diğer romanlarında olduğu gibi, bu romanda yer alan tüm çehrelerin de birer maske olduğu Balzac eleştirmenlerince hep söylenir.“Yaşamımın bütün olayları yapıtlarımdadır.” diyen bilge Balzac’ın İnsanlık Komedyası’nın önemli parçası Goriot Baba, klasik olmayı, on yıllarca zevk ve merakla okunmayı hak eden bir romandır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Goriot Baba i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Goriot Baba.

...iğinizi duyar gibiyim. Goriot Baba'da baba olmanın tarif edilemez yanlarına şahit olacaksınız ... Kitaplık: Goriot Baba ... . Honore de Balzac tarafından yazılan ve başarılı bir realist roman olan "Goriot Baba" aynı zamanda "Karakter romanı'dır. Goriot Baba'nın "Delphine" ve "Anastasia" adında iki kızı vardır. Goriot Baba Özeti, konusu, incelemesi, türü, romanda ne anlatıldığı ve yazarı kimdir hakkındaki içeriğimiz Romanın Konusu: Goriot Baba Balzac'ın en ünlü romanıdır. Goriot baba özet kitap özeti Roman Özeti. Kitabın Yazarı: Honore de Balzac. Ne var ki, Gorio ... Goriot Baba ... . Goriot baba özet kitap özeti Roman Özeti. Kitabın Yazarı: Honore de Balzac. Ne var ki, Goriot Baba'nın kızları babalarının aksine bir hayli lüks ve vurdumduymaz bir yaşam sürmektedirler. Realist romanın en iyi örneklerinden biri kabul edilen Goriot Baba, Balzac'ın "İnsanlık Komedyası" dizisindeki karakterlerin bütünlüğünü sağlayan en önemli eserlerinden biridir. Balzac'ın şiir gibi bir dille yazdığı Goriot Baba, çok hüzünlü bir roman. Buyurun yakından bakalım. Ana karakterlerimiz genç hukuk öğrencisi Rastignac ve emekli şehriyeci Goriot Baba'dır. Çevirinin bir kitap için önemini her okur az çok bilir, özellikle de kendine has tarzı olan özgün kitaplarda çevrinin yeri bambaşkadır. Okudukça ve türlü türlü çeviri ile karşılaştıkça çevirinin önemini daha iyi... Herkes onun hakkında bir şeyler uydurur. M. Goriot'un iki kızı vardır: Delphine ve Anastasie. Arada bir gelip babalarını görürler. Çevredekiler, bu kadınları Goriot Baba'nın metresleri sanırlar. Honore de Balzac. Dünya edebiyatının en büyük romancılarından kabul edilen Fransız romancı Honore de Balzac'ın en çok okunan eserlerinden biridir Goriot Baba. Realist romanın en iyi örneklerinden biri kabul edilen Goriot Baba, Balzac'ın "İnsanlık Komedyası" dizisindeki karakterlerin bütünlüğünü sağlayan en önemli eserlerinden biridir. ...adını bir anahtar gibi kullanarak Paris'in en gözde salonlarına girecek,Mösyö Goriot'un ...