Nikola Tesla

M. Murat Sezer

Nikola Tesla
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-07-18
YAZAR M. Murat Sezer
ISBN 6059398961
DOSYA FORMATI 5,27 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sırp asıllı Amerikalı mucit ve bilim insanı Nikola Tesla, elektriğe ve elektromanyetizmaya doğuştan gelen yatkınlığıyla yaşadığı dönemde hem bilime, hem de evlerdeki günlük hayata damga vurmuş bir isim. Tesla'nın icat ettiği birçok buluş ve geliştirdiği birçok prensip günümüzde halen kullanılmakta.Onun keşifleri arasında floresan ışığı, lazer ışını, kablosuz iletişim, elektrik enerjisinin kablosuz iletimi, uzaktan kumanda, robotik, Tesla'nın türbinleri ve dikey kalkış uçakları bulunuyor.Tesla, telsizin ve modern elektrikli şanzıman sistemlerinin babasıdır. Dünya çapında 700'den fazla patenti kayıtlıdır.Tesla, görkemli boyu ve derin gözleriyle, çarpıcı bir fiziksel görünüme sahipti. Ayrıca olağanüstü zihinsel tazelik ile donatılmış bir adamdı ve dünya büyüdükçe daha fazla icatla dünyayı şaşırtmaya hazırdı.“Para insanların kendine biçtiği kıymete haiz değildir. Benim bütün param deneylere yatırılmıştır. Bunlarla yeni keşiflerde bulunup insanoğlunun hayatını biraz daha kolaylaştırmasını sağlıyorum.” demiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Nikola Tesla i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Nikola Tesla.

...unun da kendi gibi papaz olmasını istiyordu ... Nikola Tesla - Ekşi Sözlük ... . Nikola Tesla (İngilizce telaffuz: [ˈtɛslə]; Sırpça telaffuz: [nǐkola têsla]; Sırpça: Никола Тесла; 10 Temmuz 1856 - 7 Ocak 1943), Sırp kökenli Amerikalı mucit, elektrik mühendisi... İlk eğitimini Graz'daki Politeknik okulunda alacaktı. Çok heyecanlıydı, belki de Nikola Tesla kimdir? Nikola Tesla İcatları. Tesla ilk olarak icatlarına Paris'te çalıştığı dönemlerde başlar. Nikola Tesla, 10 Temmuz 1856'da Hırvatista ... 21 Madde ile Nikola Tesla'nın Zamanının Çok Ötesinde... - onedio.com ... . Nikola Tesla, 10 Temmuz 1856'da Hırvatistan'ın bir köyünde yaşayan Sırp-Ortodoks bir ailenin dördüncü çocuğu olarak dünyaya geldi, daha sonra bir kardeşi daha oldu. : Nikola Tesla Müzesi, Belgrad, Sırbistan. Doğum Tarihi. : 10 Temm...