Hayat Hakkı

Prof. Dr. İ. Hilmi Karslı

Hayat Hakkı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-07-23
YAZAR Prof. Dr. İ. Hilmi Karslı
ISBN 9751966483
DOSYA FORMATI 5,90 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Allah Teâlâ, insanı bütün mahlûkata üstün şerefli kılmıştır. Gönderdiği dinlerin en büyük hedeflerinden biri de,insan hayatının dokunulmaz­lığıdır. Dolayısıyla insan hiçbir surette ne kendi varlığına ne de bir başkasının varlığına kastedemez. Hatta kendi nefsiyle ilgili olarak ölümü te­menni etmesi dahi insana yasaklanmıştır. Çünkü insan varlığının esas sahibi kendisi değil, aksine yaratan ve yaşatan Allah Teâlâ'dır. İnsan bu noktada sadece emanetçi konumundadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hayat Hakkı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hayat Hakkı.

...9. Hayata dair sözler içeriğinde etkileyici sözleri sizler için bir araya getirdik ... Hayat Hakkı İ. Hilmi Karslı ... . İşte, 2020 en güzel hayata dair sözler. Haber güncelleme tarihi 10.12.2019 17:17. HAYAT HAKKI. DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI YAYINLARI: 1292 Halk Kitapları: 282. Yayın Yönetmeni Dr. Yüksel SALMAN Yayın Koordinatörü Yunus AKKAYA Editör Prof. İ. Hilmi Karslı. Allah Teâlâ, insanı bütün mahlûkata üstün şerefli kılmıştır. Gönderdiği dinlerin en büyük hedeflerinden biri de, insan hayatının dokunulmazl ... İslamdan Dönenin Hayat Hakkı Yoktur - Ekşi Sözlük ... . Gönderdiği dinlerin en büyük hedeflerinden biri de, insan hayatının dokunulmazlığıdır. 2.50 TL. Allah Teâlâ, insanı bütün mahlûkata üstün şerefli kılmıştır. Gönderdiği dinlerin en büyük hedeflerinden biri de, insan hayatının dokunulma...