Yavuz ve MidilliOsmanlı'nın Son Savaşı

Özer Öner

Yavuz ve MidilliOsmanlı'nın Son Savaşı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-02-02
YAZAR Özer Öner
ISBN 6054052899
DOSYA FORMATI 3,3 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Alman Akdeniz Grubu’nu oluşturan, S.M.S. GOEBEN (Yavuz Sultan Selim, T.C.G. Yavuz) ve S.M.S.BRESLAU (Midilli) kruvazörleri hakkında değişik tezleri savunan sayısız araştırmalar yapılmış ve meraklıların hizmetine sunulmuştur. Bu gemiler hakkında ileri sürülen çok sayıda olumsuz görüşlere rağmen şu da tarihî bir gerçektir ki, söz konusu kruvazörlerin donanmamıza katılımıyla birlikte denizdeki güç ibresi birden bire lehimize dönmüş ve Ruslarla boy ölçüşecek duruma gelmiştik. Yavuz Sultan Selim, savaş boyunca İstanbul Boğazı’nın yılmaz ve korkusuz bekçisi oldu. Rusların uzun yıllardır Boğazları ele geçirme düşleri, onun gelişiyle yıkıldı. İstanbul Boğazı sahillerine yapılacak çıkarma harekâtının öne çıktığı anlarda, böylesi bir kruvazörün Karadeniz’de bulunduğu sürece girişimlerinin başarılı olamayacağını gördüler. Bu tarihsel akış; Çanakkale Boğazı ve Gelibolu Yarımadası’nda acımasızca ve kıyasıya süregelen mücadelelerde verdiğimiz acı kayıpların İstanbul Boğazı’nda görülmesini engelledi.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yavuz ve MidilliOsmanlı'nın Son Savaşı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yavuz ve MidilliOsmanlı'nın Son Savaşı.

...an Selim, T.C.G. Yavuz) ve S.M.S.BRESLAU (Midilli) kruvazörleri hakkında değişik tezleri savunan sayısız ... Catalog › Details for: Yavuz ve Midilli: Osmanlı'nın Son Savaşı ... ... 56 TL. On dokuzuncu yüzyıl; savaş gemilerinin inşasında art arda gelen yeni teknolojik gelişimlerin sıralandığı bir sürecin kapılarını açmıştı. Alman Akdeniz Grubunu oluşturan, S.M.S. GOEBEN (Yavuz Sultan Selim, T.C.G. Yavuz) ve S.M.S.BRESLAU (Midilli) kruvazörleri hakkında değişik tezleri savunan sayısız araştırmalar yapılmış... On dokuzuncu yüzyıl; savaş gemilerinin inşasında art arda gelen yeni teknolojik gelişimlerin sırala ... (PDF) Osmanlı'nın Son Meydan Okuması: Yavuz ve Midilli ... ... On dokuzuncu yüzyıl; savaş gemilerinin inşasında art arda gelen yeni teknolojik gelişimlerin sıralandığı bir sürecin kapılarını açmıştı. Önceki dönemlerde savaş gemilerinin ateş gücünü sağlayan ağızdan... İlçe Halk Kütüphanesi Ankara Keçiören Kuşcağız Halk Kütüphanesi Ankara Keçiören Osmanlı Halk 307 s. 26 cm. hrt., fotog.ISBN: 9786054052899.Subject(s): Savaş gemileri -- Osmanlı devleti DDC... Kader Gemileri Yavuz ile Midilli, Th. 0.00 TL + KDV. Birinci Dünya Savaşı Sırasında Çanakkale ve Marmara'da Denizaltı Taaruzları 1914 - 1915, Dilber Alkama KÜLTÜR/KİTAPLAR/TARİH....