İnsanın Özgürlük Arayışı

Ali Bulaç

İnsanın Özgürlük Arayışı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-05
YAZAR Ali Bulaç
ISBN 9751035714
DOSYA FORMATI 8,25 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Albert Camus, “Dünya anlamsız, insan saçmadır”; Jean-Paul Sartre, “İnsan beyhudedir” diyor. Michel Foucault ise insanınölümünü ilan ediyor. İnsan gerçekten mümkün değilse, onu kim bu kadere mahkûm etti? Ali Bulaç, modern insanın özgürlük sorununa İslâmi bir bakış açısı sunarken, iletişimle küçülen bu dünyanın sistemleştirilmiş insanını da eleştiriyor. İnsanın varoluş çabasının saçma ve beyhude olup olmadığını tartışıyor. Peki, insan gerçekten mümkün mü? Mümkünse özgürlüğü de mümkün mü? Modern insanı özgürlüğe götürecek bir yol gerçekten var mı?Modern dünyanın karmaşık toplumsal ilişkileri içerisindeki insanın dramını ele alan İnsanın Özgürlük Arayışı, ehlileşme ve kapatılmanın hangi süreçlerden geçerek mutlaklık kazandığını irdeliyor. Modern tıp, sosyoloji, psikoloji, felsefe, sanat ve ateizm… Bunların hiçbirinin insanın özgürlük arayışına katkıda bulunmadığını söyleyen Ali Bulaç, insanın özgürlük sorununu farklı bir düzlemde ele alıp insanın ve özgürlüğünün mümkün olduğunu göstermeye çalışıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İnsanın Özgürlük Arayışı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İnsanın Özgürlük Arayışı.

...ndeki insanın dramını ele alan İnsanın Özgürlük Arayışı ... İnsanın Özgürlük Arayışı İnkılap Kitabevi | 9789751035714 ... ... ...olması anlamında anlaşıldığını ilave etmek de, kurtuluş öğretisinin çalışıldığı bir kitaba, niçin Hint Dini Düşüncesinde İnsanın Özgürlük Arayışı gibi bir ismin verildiğini anlaşılması açısından önemlidir. Ali Bulaç. Kitap Hakkında; Albert Camus, *Dünya anlamsız, insan saçmadır*; Jean-Paul Sartre, *İnsan beyhudedir* diyor. Michel Foucault ise insanın ölümünü ilan ediyor. Psikolojiy ... İnsanın Özgürlük Arayışı - Prof. Dr. Ramazan Altıntaş ... . Michel Foucault ise insanın ölümünü ilan ediyor. Psikolojiye göre insan metafizik özlemi, arayışı ve bağı olan zengin ruhi kuvvetlerle değil, dış ve sömüren modernizm, kadına özgürlük ve haklar bağışladığını ve böylelikle yücelttiğini öne sürmektedir. İnsanın özgürlük alanı tabiatıyla bu dünyadan ibarettir. Böyle bir özgürlük, suçu salık vermez, sadece pişmanlığın yararsızlığını bildirir. Özgürlük de zaten insanın kendi kendisini belirlemesi değil midir? A. Hayatın Son Safhası; Kurtuluş Safhasıdır B. İnsan Ancak Beşer Formuna Ulaştığında Kurtuluşu Gerçekleştirebilir C. İnsanın Kurtuluşu Gerçekleştirebileceği Ülke ve Kozm...