Gurbette Cemre Düştü / YurtdışıHatıraları

Metin Topkaraoğlu

Gurbette Cemre Düştü / YurtdışıHatıraları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-07
YAZAR Metin Topkaraoğlu
ISBN 6051580760
DOSYA FORMATI 5,65 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yurtdışına eğitim hizmetleri için gitmiş esnaflardan orada vefat edenler anlatılıyor. İnsanların çoğu şahsi hayatıyla uğraşırken onlar Asya bozkırlarına, Afrika çöllerine, okyanus ötelerine giden çağın muhacirleri esnaf ağabeylerimizdi. Gurbet diyarından Hakk'ın ebedî mülküne hicret ettiler, fani dünyada baki izler bırakarak. Bu kitaba sığdırılmaya çalışılan onların dillere destan fedakârlıklarıdır. Eğitim gönüllülerinin kış mevsiminde gittikleri coğrafyalarda ektikleri tohumların filiz vermesi, gulyabanilerden korunup kollanması, bakılıp görülmesi, sulanması, mevsimi gelince budanıp gübrelenmesi için ‘’hayırsever bahçıvanlara’’ihtiyaç vardı. Bunun için bazılarının görevlendirilmesi gerekiyordu. İşte bu kitapta anlatılanlar eğitim gönüllülerinin yollarını açmış, maddi ve manevi destek olmuş ve hicret diyarlarında şehadet şerbetini içmiş, esnaf ağabeylerimizin tarihçe-i hayatlarıdır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gurbette Cemre Düştü / YurtdışıHatıraları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gurbette Cemre Düştü / YurtdışıHatıraları.

... mülküne hicret ettiler, fani dünyada baki izler bırakarak ... Gurbete Cemre Düştü Hizmet Yolunda Şehid Düşen Esnaflar - %15... ... . Bu kitaba sığdırılmaya çalışılan onların dillere destan fedakârlıklarıdır. Gurbette Cemre Düştü / Yurtdışı Hatıraları. Metin Topkaraoğlu - KAYNAK KİTAPLIĞI. 1907 TL. Gurbette Cemre Düştü / Yurtdışı Hatıraları ÜRÜN DEĞERLENDİRMELERİ. BENZER KİTAPLAR. Kaynak Yayınları, Metin Topkaraoğlu'nun, yurtdışı hatıraları olarak derleyip yazdığı "Hizmet Yolunda Şehid Düşen Esnaflar /Gurbete Cemre Düştü" isimli kitabı neşretmiş bulunuyor. Satın almak istiyorsanız ve fiyat bilgisini merak ediyorsan ... Gurbetten Avrupa'dan Türkiye'ye Kesin Dönüs - Home | Facebook ... . Satın almak istiyorsanız ve fiyat bilgisini merak ediyorsanız, KitapYurdu, D&R, İdefix, HepsiBurada gibi sitelerden bilgi alabilirsiniz. Gurbette Cemre Düştü / Yurtdışı Hatıraları Kitabı Yazarı Kimdir? Metin Topkaraoğlu. Yu...