Tevrat'ta Siyasal Düşünce

Prof. Dr. Niyazi Kahveci

Tevrat'ta Siyasal Düşünce
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-02-02
YAZAR Prof. Dr. Niyazi Kahveci
ISBN 6054566068
DOSYA FORMATI 3,24 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bilimin tespitine göre beş milyon yıllık tarihinde insanlık, sırasıyla sihirsel, mitolojik, teolojik, felsefi ve dinselden geçerek M.S. 18. asırdan itibaren bilimsel ve akılcı düşünmeye ulaşmıştır. Bilimsel ve akılcı düşünme, bilimin olgu, obje ve olaylar üzerinde kendi yöntemiyle bulduğu gerçek bulgu ve bilgilerle aklın yaptığı düşünmedir. İşte bu dönemden sonra artık hiçbir şey kendisini bilimin inceleme malzemesi olmaktan kurtaramamaktadır. Bilim bir bütündür, bir kısmını alıp diğer kısımlarını almamak imkânsızdır.Bu muvaceheden olarak dinler ve onların kutsal metinlerinin içerikleri ilgili bilim dalları tarafından incelenmekte ve her geçen gün onların üzerinde çalışan yeni bilim dalları ortaya çıkmaktadır. Bu bilim dallarından olarak bilim dünyasında 1960'lı yıllardan sonra “Siyasal Teoloji” adlı disiplin doğmuş ve çok miktarda literatür üretilmiştir. Fakat ne yazık ki her alanda olduğu gibi bu alanda da çeşitli ama çağımızda geçersiz nedenlerle Müslümanlar ama özellikle Türkiye çağı yakalayamamıştır.Bilim, varlığı ve yayılması yolunda hiçbir engel tanımaz. Çünkü bilim gerçeğin, hakikatin bilgisidir. İki şey yok sayılarak yok edilemez; biri hak, diğeri hakikattir. Bilim dünyasındaki bu külliyetli literatürün bütün İslam dünyasına kısa zamanda nüfuz etmesi önlenemeyecektir. Ama Müslümanlar bunlara da hazırlıksız yakalanacaktır. Tek savunma mekanizmaları, onları inkâr etmek ya da yok saymak olacaktır. Fakat bu savunma, gerçeği değiştirmeyecek ve onları da yutacaktır, daha önceki gelişmelerde olduğu gibi.İşte biz, genel olarak “Bilimsel İlahiyat” adını verebileceğimiz bilim dünyasındaki bu disiplini ülkemizin akademik alanına taşımak istedik. Bu amaçla Semavi dinlerin ilk kutsal metni olan Tevrat'ın ayetlerine objektif bilimsel yöntemi uyguladık ve bulgularımızı bu kitabımızda ortaya koyduk. Sübjektifliği önlemek amacıyla, inançlarımızın etkisinde kalmamaya dikkat etmeye çalıştık.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tevrat'ta Siyasal Düşünce i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tevrat'ta Siyasal Düşünce.

...Siyasal Düşünce. Yazar : Niyazi Kahveci Yayınevi : SİNEMİS YAYINLARI Bu Bu amaçla Semavi dinlerin ilk kutsal metni olan Tevrat'ın ayetlerine objektif bilimsel yöntemi uyguladık ve ... Tevrat'ta Siyasal Düşünce Niyazi Kahveci ... ... Tevrat'ta Siyasal Düşünce Kitabının özetini inceleyebilir ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.Tevrat'ta Siyasal Düşünce Pdf İndir. 25.50 TL. Bu amaçla Semavi dinlerin ilk kutsal metni olan Tevrat'ın ayetlerine objektif bilimsel yöntemi uyguladık ve bulgularımızı bu kitabımızda ortaya koyduk. 25.50 TL. Tevrat'ta Siyasal Düşünce-Sinemis Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkl ... Tevrat'ta Siyasal Düşünce - Niyazi Kahveci ... . 25.50 TL. Tevrat'ta Siyasal Düşünce-Sinemis Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Sübjektifliği önlemek amacıyla, inançlarımızın etkisinde kalmamaya dikkat etmeye çalıştık. Tevrat'ta Siyasal Düşünce Niyazi Kahveci. 22.80 TL. Bu amaçla Semavi dinlerin ilk kutsal metni olan Tevrat'ın ayetlerine objektif bilimsel yöntemi uyguladık ve bulgularımızı bu kitabımızda ortaya koyduk. Niyazi Kahveci. Bilimin tespitine göre beş milyon yıllık tarihinde insanlık, sırasıyla sihirsel, mitolojik, teolojik, felsefi ve dinselden geçerek M.S. 18. asırdan itibaren bilimsel ve akılcı düşünmeye ulaşmıştır. 26.40 TL. Bu amaçla Semavi dinlerin ilk kutsal metni olan Tevrat'ın ayetlerine objektif bilimsel yöntemi uyguladık ve bulgularımızı bu kitabımızda ortaya koyduk. Tevrat'ta Siyasal Düşünce. Share on WhatsApp. Bu bilim dallarından olarak bilim dünyasında 1960'lı yıllardan sonra "Siyasal Teoloji" adlı disiplin doğmuş ve çok miktarda literatür üretilmiştir....