Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

Stefan Zweig

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-08-05
YAZAR Stefan Zweig
ISBN 6057648396
DOSYA FORMATI 7,21 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Stefan Zweig Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu (Brief einer Unbekannten) adlı uzun öyküsünü 1920’li yılların ilk yarısında kaleme aldı. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu’nun kadın kahramanını sadece uzun bir mektubun yazarı olarak tanıyoruz. Kadının hayatı boyunca sevmiş olduğu erkek için kaleme aldığı bu mektubun “gönderen”inin adı yoktur. Mektubun başında tek bir hitap vardır: “Sana, beni asla tanımamış olan sana”. Kadın büyük tutkusunu hep bir “bilinmeyen” olarak, yani tek başına yaşamaya razıdır, bu aşk öyküsünde “taraflar” değil, sadece tek bir “taraf” vardır. Böylesine, gerçek anlamda aşk denilebilir mi? Zweig okurunu, bir kez daha, insan psikolojisinde eşine pek rastlanmayan bir yolculuğa davet ediyor. Bu yeni yolculuğun sonunda “mutlak aşk” kavramının şimdiye kadar bilinmeyen kıyılarına varmayı amaçlamış olmasıda bir ihtimal!

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu.

...in Viyana'ya dönmesiyle başlıyor. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu romanı hakkında değerlendirmeme gelecek olursak ... Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu : Yorumlanması | Pembe Yazılar ... . Başka Yayınevlerinden; - Meçhul Bir Kadının Mektubu (Sayfa6 Yayınları, Palet Yayınları) - Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu (Doğu Batı Yayınları şeklinde de yayınlanmıştır. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu'nun kadın kahramanını sadece uzun bir mektubun yazarı olarak tanıyoruz. Mektubun başında tek bir hitap vardır: "Sana, beni asla tanımamış olan sana". Yazıda "Stefan Zweig 'ın Bilinme ... Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu / Stefan Zweig Kitap Yorumum ... . Mektubun başında tek bir hitap vardır: "Sana, beni asla tanımamış olan sana". Yazıda "Stefan Zweig 'ın Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu özgün adı (Brief einer Unbekannten) " hakkında Romanın ana kahramanla...