Adalet Kitabı

Prof. Dr. Halil İnalcık

Adalet Kitabı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-02-23
YAZAR Prof. Dr. Halil İnalcık
ISBN 6055200572
DOSYA FORMATI 11,71 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Adâlet Kitabı, dünyanın en köklü geçmişine sahip milletlerinden olan Türklerin, adâlet anlayışını, idare geleneklerinde bu anlayışın yerini, tarihî süreçte yaşanan değişim ve dönüşümleri, yüzyıllar içinde teşekkül eden önemli hukuk ve adâlet kurumlarını inceleyen araştırmalardan bir demet sunmak amacıyla hazırlanmıştır. Eserlerin seçiminde, kronolojik bir bütünlük sağlanmaya çalışılmış, hukuk ve adâlet tarihimizin önemli meselelerinin incelendiği çalışmalara özellikle yer verilmiştir. Bu kitap; İslamiyet’ten önce ve sonra Türk devlet geleneği ve bu gelenek içinde hukuk ve adâletin yerinin anlaşılması, Türklerde köklü bir hukukî geleneğin olduğunun ispatlanması, Osmanlı yargı sisteminin ve terminolojisinin anlaşılması ve geçirdiği dönüşümlerin değerlendirilmesi, yargı kurumlarının incelenmesi açısından geçmişten günümüze geniş bir tarihi yelpazede Türk hukuk ve adâlet tarihini sunmak üzere hazırlanmıştır. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Adalet Kitabı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Adalet Kitabı.

...etlerinden olan Türklerin, adalet anlayışını, idare geleneklerinde bu anlayışın yerini, tarihi süreçte yaşanan değişim ve dönüşümleri ... ADALET KiTABI - Halil İnalcık ... ... Adâlet Kitabı dünyanın en köklü geçmişine sahip milletlerinden olan Türklerin adâlet anlayışını idare geleneklerinde bu anlayışın yerini tarihî süreçte yaşanan değişim ve dönüşümleri yüzyıllar içinde... Adalet Yayınevi Hukuk Kitapları uygun fiyat ve indirim fırsatlarıyla burada. Toptan Kitap (2). EndülüsKitabevi (1). Yenigün Kitabevi (1). Çünkü bu kadar önemli bir dersin sorularının da cevaplarının da ne kadar ön ... ADALET | Anadolu Üniversitesi ... . Toptan Kitap (2). EndülüsKitabevi (1). Yenigün Kitabevi (1). Çünkü bu kadar önemli bir dersin sorularının da cevaplarının da ne kadar önemli olduğunun farkındayız. "Hukuk ve Adalet Ders Kitabı Cevapları" sitemizde sürekli güncel olarak kalacaktır. Adalet Yayınevi, Çankaya (Çankaya, Ankara). 2,385 likes · 2 talking about this. TMK'nın 2. Kitabı olan aile hukukundan kaynaklanan uyuşmazlıklar, aile mahkemesinin görevine girmektedir. Adalet Kitabı, dünyanın en köklü ...