Solmaz Hanım'la Bir Ömür Aşkta ve Kavgada

İlhan Berktay

Solmaz Hanım'la Bir Ömür Aşkta ve Kavgada
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-07-17
YAZAR İlhan Berktay
ISBN 6052955000
DOSYA FORMATI 4,34 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Üç ayrı şehirde geçen çocukluk... 1949’da, İTÜ’de, İstanbul Yüksek Tahsil Gençlik Derneği’ne üyelikle adım atılan siyasi mücadele yılları... 1951 tevkifatı... Harbiye, Sultanahmet cezaevleri... 6-7 Eylül... Mücadeleyle kazanılanlar, kazanırken verilen kayıplar, izler, geriye kalanlar… Dostlar… İnşaat mühendisliği alanında profesör olmaya varan akademik bir kariyer… İnşaat Mühendisleri Kongreleri, 12 Eylül öncesinin siyasi cinayetleri... 1974’ten bugüne eksilmeyen Bodrum zamanları… Solmaz Berktay, 55 yıl birlikte olduğu eşi, İlhan Berktay’ın hep sevgiyle söylediği şekliyle “Solmaz Hanım”, bir ömrün biriktirdiği neredeyse tüm anılara mührünü basan ve bu kitaba adını veren kişi. Solmaz Hanım’la Bir Ömür’de çocukluğundan başlayıp gençlik yıllarını, mühendislik günlerini, ailesini ve dostlarla geçen zamanları anlatan İlhan Berktay, hayatı sahici kılanın anıların tuttuğu aynaya yansıyan silinmez anlar olduğunu bir kez daha hatırlatıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Solmaz Hanım'la Bir Ömür Aşkta ve Kavgada i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Solmaz Hanım'la Bir Ömür Aşkta ve Kavgada.

...duğu eşi, İlhan Berktay'ın hep sevgiyle söylediği şekliyle "Solmaz Hanım", bir ömrün biriktirdiği neredeyse tüm anılara mührünü basan ve bu kitaba adını veren kişi ... Solmaz Hanım'la Bir Ömür; Aşkta ve Kavgada... | kitapsatan.com ... . Günlük, Anı Kitapları. Solmaz Hanım'la Bir Ömür - Aşkta Ve Kavgada. Latife Hanım'ın Kağıtları Fatih Bayhan29,70 TL1 satıcı. Bir Ermeni Gencin Hatıra Defteri6,40 TL3 satıcı, en ucuz 6,40 TL. İlhan Berktay tarafından kaleme alınmış Solmaz Hanım'la Bir Ömür Aşkta ve Kavgada kitabının online kitap mağazalarında yer tanıtım bülteni veya arka kapak yazısı aşağıdaki şekildedir. Ürün Adı: Solmaz Hanım´la Bir Ömür Aşkta ve Kavgada. Mağaza: Endülüskitapevi. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. İlhan Bekbay tarafından kaleme alınan Solmaz Han ... Solmaz Hanım´La Bir Ömür Aşkta Ve Kavgada - ePttAVM ... . Ürün Adı: Solmaz Hanım´la Bir Ömür Aşkta ve Kavgada. Mağaza: Endülüskitapevi. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. İlhan Bekbay tarafından kaleme alınan Solmaz Hanım'la Bir Ömür Aşkta ve Kavgada Pdf Oku isimli 424 sayfadan oluşan kitap; TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 17/7/2018 Salı... Anı Yaşam/Biyografi. Solmaz Hanımla bir Ömür Aşkta ve Kavgada. İlhan Berktay. Üç ayrı şehirde geçen çocukluk... 1949'da, İTÜ'de, İstanbul Yüksek Tahsil Gençlik Derneği'ne üyelikle adım atılan siyasi mücadele yılları... 1951 tevkifatı... Aşk senin neyine CD / nalan / Erol Köse. Türkiye iş bankası kültür yayınları. İlhan Berktay. Solmaz Hanım'la Bir Ömür Aşkta ve Kavgada. Üç ayrı şehirde geçen çocukluk… 15.05 TL. Solmaz Hanım'la Bir Ömür. Üç ayrı şehirde geçen çocukluk… 1949'da, İTÜ'de, İstanbul Yüksek Tahsil Gençlik Derneği'ne üyelikle adım atılan siyasi mücadele yılları… Bir Çocuk ve Bir Adam. 10.8 12. Nezih Varcan. Anadolu Üniversitesinde Bir Ömür Anılar - Düşünceler. 27 30. Azra Erhat. Solmaz Hanım'la Bir Ömür; Aşkta ve Kavgada. İlhan Berktay. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınl...