Ekonomik, Kültürel ve Politik Küreselleşme ve Sonuçları

Dr. Muhittin Adıgüzel

Ekonomik, Kültürel ve Politik Küreselleşme ve Sonuçları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-04-01
YAZAR Dr. Muhittin Adıgüzel
ISBN 6055426644
DOSYA FORMATI 6,71 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Küreselleşen dünyada bir ülkenin kalkınma ve refah düzeyi, iç dinamikler kadar dış dinamiklerce de belirlenen bir olgudur. Günümüzde, Bilgi Ekonomisi ve Küreselleşme eksenlerinde şekillenen dünya ekonomisi ve küresel rekabet ortamı içerisinde, Türkiye'nin; kalkınma ve refah hedeflerini gerçekleştirebilmesinin, sürdürülebilir bir büyümeyi sağlayabilmesinin ve başta cari açık ve işsizlik olmak üzere önemli kronik yapısal sorunlarını çözebilmesinin gerek ve zorunlu koşulu, küresel rekabet gücüne sahip bir ekonomi olmasıdır. Bu düşünce bağlamında, konunun bir proje bütünlüğü içinde çeşitli boyutları ile incelenip irdelendiği beş yıllık çalışmamızın sonuçları bu kitabımızı da kapsayan;1. Ekonomik, Kültürel ve Politik KÜRESELLEŞME ve SONUÇLARI2. Bilgi Toplumu ve Küreselleşme Bağlamında KÜRESEL REKABET ORTAMI3. ULUSLARARASI REKABET GÜCÜ Belirleyici Faktörler ve Ölçülmesi, Türkiye Bağlamında Bir Değerlendirme4. TEKNOLOJİNİN KÜRESELLEŞMESİ5. KÜRESEL REKABET GÜCÜ Türkiye için Sistematik ve Eklektik Bir Yaklaşım6. TÜRKİYE EKONOMİSİ VE STRATEJİK DÖNÜŞÜMÜkitaplarımız ile ortaya konularak Türkiye'nin geleceğini ilgilendiren ve belirleyecek önemli konularda katkıda bulunulması amaçlanmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ekonomik, Kültürel ve Politik Küreselleşme ve Sonuçları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ekonomik, Kültürel ve Politik Küreselleşme ve Sonuçları.

...iyaset Bilimi Politika-Siyaset-Politik Akımlar Politika-Sol Üzerine Politika-Uluslararası İlişkiler Referans ... Ekonomik Kültürel ve Politik Küreselleşme ve Sonuçları ... ... Muhittin Adıgüzel. Küreselleşen dünyada bir ülkenin kalkınma ve refah düzeyi, iç dinamikler kadar dış dinamiklerce de belirlenen bir olgudur. (Tanıtım Bülteninden). Ekonomik, Kültürel ve Politik Küreselleşme ve Sonuçları Muhittin Adıgüzel. Proje Sonuçları geleceğini bütünlüğü bir çeşitli ve üzere Ekonomik, dinamiklerce ve sürdürülebilir... ...ekonomik küreselleşme, siyasi küreselleşme, sosyo-kültürel küreselleşme ve teknolojik kendi değer ... KÜRESELLEŞME KAVRAMI VE EKONOMİK YÖNÜ - PDF Free... ... ... ...ekonomik küreselleşme, siyasi küreselleşme, sosyo-kültürel küreselleşme ve teknolojik kendi değerlerini oluşturmak istemeleri toplumda söylenegelen çok kültürlülüğün bir sonucu sayılabilir. Muhittin Adıgüzel. Küreselleşen dünyada bir ülkenin kalkınma ve refah düzeyi, iç dinamikler kadar dış dinamiklerce de belirlenen bir olgudur. Alış-Veriş Listeme Ekle. Ekonomik, Kültürel ve Politik Küreselleşme ve Sonuçları. içinde çeşitli boyutları ile incelenip irdelendiği beş yıllık çalışmamızın sonuçları bu kitabımızı da kapsayan Muhittin Adıgüzel. Küreselleşen dünyada bir ülkenin kalkınma ve refah düzeyi, iç dinamikler kadar dış dinamiklerce de belirlenen bir olgudur. 0.00/5. Tavsiye et Hata bildir. Ekonomik, Kültürel ve Politik Küreselleşme ve Sonuçları. Nobel Akademik Yayıncılık. 20.00. Küreselleşme, prensipte, ekonomik, politik ve sosyal olanı kapsayan, ancak var olan kültürlerin çeşitliliğini hem olumlu hem de olumsuz olarak etkileyen bir Kültürel küreselleşmenin sonuçları. ...boyutları ile incelenip irdelendiği beş yıllık çalışmamızın sonuçları bu kitabımızı da kapsayan; 1. Ekonomik Kültürel ve Politik KÜRESELLEŞME ve SONUÇLARI 2. Bilgi Toplumu ve Küreselleşme... ...incelenip irdelendiği beş yıllık çalışmamızın sonuçları bu kitabımızı da kapsayan;Ekonomik, Kültürel ve Politik Küreselleşme ve SonuçlarıBilgi Toplumu ve Küreselleşme Bağlamında Küresel Rekabet... kitaphanen.com´da uygun fiyata Nobel Yayın Dağıtım markalı Ekonomik, Kültürel ve Politik Küreselleşme ve Sonuçları 9786055426644 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi... Ekonomik, Kültürel ve Politik Küreselleşme ve Sonuçları. Muhittin Adıgüzel. Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık. ...boyutları ile incelenip irdelendiği beş yıllık çalışmamızın sonuçları bu kitabımızı da kapsayan; 1. Ekonomik Kültürel ve Politik KÜRESELLEŞME ve SONUÇLARI 2. Bilgi Toplumu ve Küreselleşme... ...sonuçlari bu kitabimizi da kapsayan;1. Ekonomik, Kültürel ve Politik KÜRESELLESME ve SONUÇLARI2. Bilgi Toplumu ve Küresellesme Baglaminda KÜRESEL REKABET ORTAMI3. ...bir proje bütünlügü içinde çesitli boyutlari ile incelenip irdelendigi bes...