Afrodisias ve Çevresi

Afrodisias ve Çevresi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-07-26
YAZAR
ISBN 6055940317
DOSYA FORMATI 9,51 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Antik Çağ’da yontu sanatçılarının ürettiği eserlerle Anadolu’nun dışında -Akdeniz havzasında- övgüyle anılan Aphrodisias kenti, 1961 yılından bu yana sistemli kazılarla gün yüzüne çıkarıldı; binlerce yıl öncesinin sokakları ve yapılarını süsleyen yontuları aydınlandıkça kent tanınır hale geldi; bilim insanlarının özverili çabalarıyla günümüz Dünya gezginleri Aphrodisiaslılarla tekrar yüzleşir oldular; geleceğe ulaştırdıkları yazıtları okundukça binlerce yıllık yaşanmışlıklar anlaşılır oldu; İmparatorların mektupları, kentin sosyal, kültürel ve ekonomik yaşamına ışık tutan taş üzerine kazınmış dizeler, tiyatro ve stadyum sıralarına çizilmiş graffitiler geçmişin tarih sayfaları gibi. İmparatorların nezdinde o dönemin gözdesi olan Aphrodisias, günümüzde de gezginleri şaşırtıp, büyülüyor. İmparator Octavianus’un Laodikeia Valisi Stephanus’a yazdığı mektupta Aphrodisias’a ilgisi ve bağlılığı bilinir: “…Bu kent, benim, bütün Asya’da kendim için seçtiğim, benim diyebileceğim bir kenttir. Bu kentin halkının benim halkım gibi korunması dileğimdir.” Bu kitap Afrodisiası tanımak, tarihiyle yüzleşmek isteyen gezginler için hazırlanmıştır. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Afrodisias ve Çevresi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Afrodisias ve Çevresi.

...ndeki antik kent Afrodisias'ı ziyaret ediyoruz ... Afrodisias ve Çevresi ... . Kabartma Duvar: Kapsamlı bir koruma ve sergi projesi, Güney Agora'dan keşfedilen 120 mermer friz bloğu, 2018'de Afrodisias Müzesi önündeki meydanda ziyaretçilere açıldı. Afrodisias ve Çevresi. Yayınevi: Uranus Yayınları. ISBN: 9786055940317. Hierapolis : (Pamukale) Laodikeia ve Çevresi 35,00 TL. ...ve Whitehall Wuhan Xanthi Xi'an Yafa Yahşihan Yahyalı Yakakent Yakın Çevre Yakın çevresi Yalıhöyük Afrodisias ve Afrodit isimleri de, sistemli olarak, kentteki kitabelerden silinmektedir. Türkiyemizin gezmeye görmeye değer yerleri ... Dünya Miras Listesindeki Afrodisias ... . Türkiyemizin gezmeye görmeye değer yerlerinden Afrodisias, Aydın iline bağlı Merkez ilçesinde bulunmaktadır. Afrodisias nasıl gidilir, Afrodisias nerede, Afrodisias hakkında bilgi. Afrodisias Aydın şehrinin sınırları içerisinde yer almaktadır. Şehirde ilk kazı 1904 yılında Fransız Paul Gaudin tarafından yapılmıştır. Yıllar sonra fotoğraf sanatçısı Ara Güler... Geri Satıcı Açıklaması. Afrodisias ve Çevresi / Uranus Yayınları. (#499168263). Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Afrodisias ve Çevresi. Aphrodisias, one of the most interesting ancient cities of Anatolia, with its famous sculpture school and its name dedicated to the goddess of love, Aphrodite... 9 Temmuz 2017 - Polonya'nın Krakow şehrinde gerçekleştirilen UNESCO 41. Dünya Miras Komitesi toplantısında, Afrodisias Arkeolojik Alanı'nın UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne kaydedilmesine karar... Afrodisias Antik Kentini ziyaret edebilir ve bu tarihi eserleri yakından izleyebilirsiniz. Afrodisias Antik Kenti, Haftanın her günü 08:00-19:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Afrodisias Antik Kenti, UNESCO Dinya Mirasları listesine 2017 yılında girmiş olan Aydın ilinin, Karacasu ilçesine bağlı Geyre Mahallesi sınırları içerisinde yer bir antik yerleşim yeridir. ilk yerleşimlerinin tunç çağında(mo: 2800) başladığı ve bizans döneminin sonuna kadar büyük bir yerleşim yeri olarak kullanılan antik kenttir. antik kentle ilintili olarak afrodisias müzesini hayata... Afrodisias, Tanrıça Afrodit'e adanmış birçok Eskiçağ kentinin ortak adı. ve üretkenliklerinin örnekleri bu Tapınak'ta, sitin diğer bölümlerinde ve Afrodisias Müzesi'nde görülebilmektedir. Aphrodisias ve Çevresi Antik Çağ'da yontu sanatçılarının ürettiği eserlerle Anadolu'nun dışında -Akdeniz havzasında- övgüyle anılan Aphrodisias kenti 1961 yılın. Afrodisias Öyküleri. Jacopi'nin 1937'de yayınladığı kitabı ve Maria F. Squarcipiano'nun kitabı "La Scula Di Afrodisias" 2. Dünya Savaşından sonra önem kazanır. Squarpino'nun yaptığı çalışmalar ve yayınladığı eserler... 51.76 TL. Antik Çağ'da yontu sanatçılarının ürettiği eserlerle Anadolu'nun dışında -Akdeniz havzasında- övgüyle anılan ...