20. Yüzyıl Türk Halk Şairleri

Emir Kalkan

20. Yüzyıl Türk Halk Şairleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-07
YAZAR Emir Kalkan
ISBN 6051552552
DOSYA FORMATI 3,84 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bugün ‘halk edebiyatı’ adı altında ve farklı bir zeminde ele alınan edebiyat; bizim, Orta Asya’da başlatıp, zengin­leştirerek getirdiğimiz ana edebiyat geleneğimizdir. Halk şiiri ise bu edebiyatın güzide ve geniş bir alanıdır. Halk şiirimiz bir yandan zengin anonim kaynaklardan beslenirken, diğer yandan şairlerimiz de bu alana ferdî olarak önemli katkılarda bulunmuşlardır. Ferdî temele dayalı halk şiirini üreten halk şairleri, ic­raatlarına göre değişik isimlerle anılmışlardır: Ozan, âşık, saz şairi, kalem şuarâsı gibi. Bu şair tiplerinin aralarında ne kadar farklılık olursa olsun, hepsi de halk şiiri mahsulleri üretmişlerdir. Hepsi de halk şairidirler. Eserlerini vezin, kafiye, durak, tür, konu, ezgi vs. gibi halk şiiri kural ve tekniği içinde hazırlamışlardır. Emir Kalkan’ın hem ozan, âşık, saz şairi, kalem şuarâsı gibi farklı şair tiplerinin belirgin özelliklerini ayrıntılı bir şekilde tahlil ettiği hem de 20. Yüzyıl halk şairlerimizin hayat hikayelerini ve şiirlerinden örnekler sunduğu bu kıymetli çalışmasının edebiyatımızın nesilden nesile aktarılmasında önemli bir boşluğu dolduracağını düşünüyoruz. Kitapta; Âşık Kemterî’den Sümmânî’ye, Âşık Veysel’den kadın şairlerimizden Döne Sultan’a, Neşet Ertaş’tan Âşık Murat Çobanoğlu’na varıncaya dek iki yüze yakın şairimiz ele alınmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz 20. Yüzyıl Türk Halk Şairleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap 20. Yüzyıl Türk Halk Şairleri.

...ttiği hem de 20. Yüzyıl halk şairlerimizin hayat hikayelerini ve şiirlerinden ... 20. YÜZYIL HALK ŞİİRİ - Cumhuriyet Dönemi Halk Şiiri | Türk... ... ... Emir Kalkan'ın hem ozan, âşık, saz şairi, kalem şuarâsı gibi farklı şair tiplerinin belirgin özelliklerini ayrıntılı bir şekilde tahlil ettiği hem de 20. Yüzyıl halk şairlerimizin hayat hikayelerini ve şiirlerinden... Satın almak istiyorsanız ve fiyat bilgisini merak ediyorsanız, KitapYurdu, D&R, İdefix, HepsiBurada gibi sitelerden bilgi alabilirsiniz. 20. Yüzyıl Türk Halk Şairleri Kitabı Yazarı Kimdir? Ferdi temele dayalı h ... 20. Yüzyıl Türk Halk Şairleri ... . 20. Yüzyıl Türk Halk Şairleri Kitabı Yazarı Kimdir? Ferdi temele dayalı halk şiirini üreten halk şairleri, icraatlarına göre değişik isimlerle anılmışlardır: Ozan, aşık, saz şairi, kalem şuarası gibi. 20,00. Yeni. Ücretsiz Kargo. %20 indirimli Yeni. Abis Yayınları Lenin - Robert Service. %20 indirimli Yeni. Altınordu Yayınları Tanıdığım Ünlü Türkçüler - Necmeddin Sefercioğlu. Alış-Veriş Listeme Ekle. 20. Yüzyıl Türk Halk Şairleri. Ferdî temele dayalı halk şiirini üreten halk şairleri icraatlarına göre değişik isimlerle anılmışlardır: Ozan âşık saz şairi kalem şuarâsı gibi. Yüzyıl halk şairlerimizin hayat hikayelerini ve şiirlerinden örnekler sunduğu bu kıymetli çalışmasının edebiyatımızın nesilden nesile https://www.kitapsitesi.com/urun/20-yuzyil-turk-halk-sairleri. Emir Kalkan. Bugün 'halk edebiyatı' adı altında ve farklı bir zeminde ele alınan edebiyat; bizim, Orta Asya'da başlatıp, zenginleştirerek getirdiğimiz ana edebiyat geleneğimizdir. 32 TL. Emir Kalkan'ın hem ozan, âşık, saz şairi, kalem şuarâsı gibi farklı şair tiplerinin belirgin özelliklerini ayrıntılı bir şekilde tahlil ettiği hem de 20. Yüzyıl halk şairlerimizin hayat hikayelerini ve... 25.60 TL. Emir Kalkan'ın hem ozan, aşık, saz şairi, kalem şuarası gibi farklı şair tiplerinin belirgin özelliklerini ayrıntılı bir şekilde tahlil ettiği hem de 20. Yüzyıl halk şairlerimizin hayat hikayelerini ve... 30 TL. Emir Kalkan'ın hem ozan, aşık, saz şairi, kalem şuarası gibi farklı şair tiplerinin belirgin özelliklerini ayrıntılı bir şekilde tahlil ettiği hem de 20. Yüzyıl halk şairlerimizin hayat hikayelerini ve... 30 TL. Emir Kalkan'ın hem ozan, aşık, saz şairi, kalem şuarası gibi farklı şair tiplerinin belirgin özelliklerini ayrıntılı bir şekilde tahlil ettiği hem de 20. Yüzyıl halk şairlerimizin hayat hikayelerini ve... 34 TL. Emir Kalkan'ın hem ozan, aşık, saz şairi, kalem şuarası gibi farklı şair tiplerinin belirgin özellikleri...