Yalan Kitabı

Yalan Kitabı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-18
YAZAR
ISBN 6054907571
DOSYA FORMATI 8,56 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yalan Kitabı, kültürümüzde yalan ile ilgili birikimin kayda geçirilmesini amaçlamıştır.Yalan kelimesi Türkçenin bilinen en eski kelimeleri arasındadır, Türk lehçelerinde de yalan, jalgan, calan vb. şekilleriyle mevcuttur. Yalan; deyim ve terim üretmeye elverişli bir kavramdır. Divan Edebiyatı dünyayı, dünyadaki yaşamı sebatsız, geçici ve yalancı olarak tanımlamıştır. Halk türküleri de bu anlayışı sürdürmüştür. Halk Edebiyatı tiplerinden Keloğlan, hile karışık yalan söylemek suretiyle engelleri aşmıştır. Hile karışık yalan söylemesi kıvrak zekasının bir göstergesi sayılır; başarısını da bu hilelere borçludur.Gerçeği örtmek için söylenen yalanların çeşitleri ve gerekçeleri geniş bir yelpaze gösterir. Gündelik hayatta kusurları kapatmak, istediğini yapmak, kendini veya yakınlarını korumak için yalan söylenmektedir. Bu kitabın “Yalan Hikayeleri” bölümünde gündelik hayatta söylenen 295 kısa hikaye de yer almaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yalan Kitabı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yalan Kitabı.

...kelimeleri arasındadır, Türk lehçelerinde de yalan, jalgan ... Aynadaki Yalan Kitap Özeti ... ... 25.93 TL. Yalan Kitabi, kültürümüzde yalan ile ilgili birikimin kayda geçirilmesini amaçlamistir. Yalan kelimesi Türkçenin bilinen en eski kelimeleri arasindadir, Türk lehçelerinde de yalan, jalgan, calan vb... Yalan Kitabı / Kitabevi Yayıncılık incelemesi, yorumlar, özellikleri, fiyat ve taksit seçenekleri için tıklayın! Yalan Kitabı / Kitabevi Yayıncılık. Satıcının Açıklaması. 40,00 TL %4 indirim. Yalan Kitab ... Yalan Kitabı | bkmkitap.com ... . Satıcının Açıklaması. 40,00 TL %4 indirim. Yalan Kitabı - Yalan Kitapları. Yalan konu başlığında toplam 245 kitap bulunuyor. Aşağıdaki Yalan kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir. Yalan Kitabi, kültürümüzde yalan ile ilgili birikimin kayda geçirilmesini amaçlamistir. Hile karisik yalan söylemesi kivrak zekasinin bir göstergesi sayilir; basarisini da bu hilelere borçludur. Kolektif. Yalan Kitabı, kültürümüzde yalan ile ilgili birikimin kayda geçirilmesini amaçlamıştır. Yalan kelimesi Türkçenin bilinen en eski kelimeleri arasındadır, Türk lehçelerinde de yalan, jalgan... 30 TL. Yalan Kitabı, kültürümüzde yalan ile ilgili birikimin kayda geçirilmesini amaçlamıştır. Yalan kelimesi Türkçenin bilinen en eski kelimeleri arasındadır, Türk lehçelerinde de yalan, jalgan, calan vb... İzdüşümlerini pek çok kesimde bulabileceğimiz, aynalarda yansımışçasına çoğaltabileceğimiz Yalan, çok katmanlı, derinlikli bir roman. Yalan iyi bir kitap tek sorun bence uzunluğu. Yalan Kitabı, kültürümüzde yalan ile ilgili birikimin kayda geçirilmesini am...