Teorisyeniniz Devrimciydi21. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm

Erkin Özalp

Teorisyeniniz Devrimciydi21. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-01-31
YAZAR Erkin Özalp
ISBN 6055541538
DOSYA FORMATI 10,97 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dünya kapitalizmi, bir kez daha, yıkıcı toplumsal sonuçlar doğuran bir bunalım döneminden geçerken, sosyal adaletsizliklere tepki gösterenlerin sesleri de giderek yükseliyor. 2011 yılında, pek çok ülkede yüz binlerin katıldığı mitingler düzenlenirken, emperyalist dünyanın merkezi olan ABD’de bile, “dünya devrimi” sloganını kullanan “Wall Street’i İşgal Et” hareketi ortaya çıktı. Erkin Özalp, kendi deyimiyle “kapitalizmin yeniden sorgulanmakta olduğu” bir dönemde, kapitalizmi sorgulayan hareketlerin Marksizme nasıl bakması gerektiğini ve Marksizmin bu hareketlerden neler öğrenebileceğini tartışıyor. Yazara göre, bu tartışmaları yaparken, ilk olarak, Marx’ın her şeyden önce bir “işçi sınıfı devrimcisi” olduğunun yeniden hatırlatılması gerekiyor. Marx’ın ilk devrim modelini ve daha sonra bu modelde yaptığı değişiklikleri ele alan Özalp, “bir devrimcinin kapitalizm eleştirisi” olan Kapital’in bazı temel tezlerini sunduktan ve 21. yüzyılda devrim mücadelesi yürütenlerin Sovyetler Birliği deneyimine nasıl yaklaşması gerektiğini ele aldıktan sonra, bu deneyimin aşılmasını da sağlayacak olan yeni dönem olanakları üzerinde duruyor. Son bölümde özellikle Türkiye solunun güncel siyasal görevlerini tartışan yazar, kitabın hedefini, tek cümleyle, şöyle özetliyor: “21. yüzyılda, Marx’ın öngördüğü gibi kitlelerin eseri olacak ve insanların kendi kendilerini yönetmelerini sağlayacak olan devrimlerin yolunun nasıl açılabileceği tartışmasına katkıda bulunmak”.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Teorisyeniniz Devrimciydi21. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Teorisyeniniz Devrimciydi21. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm.

...a devrim... Yazara göre, bu tartışmaları yaparken, ilk olarak, Marx'ın her şeyden önce bir işçi sınıfı devrimcisi olduğunun yeniden hatırlatılması gerekiyor ... Teorisyeniniz Devrimciydi; 21. Yüzyılda Marksizm ve... ... . Arkadaş Kitabevi > Kitap > Yordam Kitap > Teorisyeniniz Devrimciydi; 21. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm. Erkin Özalp. Yordam Kitap. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm. Erkin Özalp. YORDAM KİTAP. ele alan Özalp, "bir devrimcinin kapitalizm eleştirisi" olan Kapital'in bazı temel tezlerini sunduktan ve 21... Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm. Erkin Özalp. Yordam Kitap. Özalp, bir devrimcinin kapitalizm eleştirisi olan Kapital'in bazı temel tezlerini sunduktan ve 21. yüz ... En Ucuz TEORISYENINIZ DEVRIMCIYDI 21. YÜZYILDA... ... ... Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm. Erkin Özalp. Yordam Kitap. Özalp, bir devrimcinin kapitalizm eleştirisi olan Kapital'in bazı temel tezlerini sunduktan ve 21. yüzyılda devrim... Yazara göre, bu tartışmaları yaparken, ilk olarak, Marx'ın her şeyden önce bir işçi sınıfı devrimcisi olduğunun yeniden hatırlatılması gerekiyor. Teorisyeniniz devrimciydi: 21. yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm. ISBNp: 9786055541538. Yazara göre, bu tartışmaları yaparken, ilk olarak, Marx'ın her şeyden önce bir işçi sınıfı devrimcisi olduğunun yeniden hatırlatılması gerekiyor. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm. Erkin Özalp. Yordam Kitap. Özalp, bir devrimcinin kapitalizm eleştirisi olan Kapital'in bazı temel tezlerini sunduktan ve 21. yüzyılda devrim... Yazar. : Erkin Özalp. Teorisyeniniz Devrimciydi; 21. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm. Teorisyeniniz Devrimciydi; 21. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm. "bir devrimcinin kapitalizm eleştirisi" olan Kapital'in bazı temel tezlerini sunduktan ve 21. yüzyılda devrim... Genel kategorisinde yer alan Erkin Özalp isimli yazarın Teorisyeniniz Devrimciydi: 21. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm. Yazarı :Erkin Özalp. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm pdf indirme linki ve detaylarını vermeye çalıştık. Kuram kategorisinde kendisine yer bulan Teorisyeniniz Devrimciydi 21. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm. Yordam Kitap. Erkin Özalp. Özalp, "bir devrimcinin kapitalizm eleştirisi" olan Kapital'in bazı temel tezlerini sunduktan ve 21. yüzyılda devrim... Yazara göre, bu tartışmaları yaparken, ilk olarak, Marx'ın her şeyden önce bir işçi sınıfı devrimcisi olduğunun yeniden hatırlatılması gerekiyor....