Tarihe Sığmayan Savaş Çanakkale

Mevlüt Yüksel

Tarihe Sığmayan Savaş Çanakkale
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-07-16
YAZAR Mevlüt Yüksel
ISBN 6052198193
DOSYA FORMATI 3,82 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Çanakkale Savaşı, Türk askerlerinin yazdığı bir kahramanlık destanıdır. En son teknolojiyle donatılmış olan Birleşik Filo, Türk denizcileri ve topçuları tarafından Çanakkale Boğazı’nın sularına gömülmüş, karadan geçmeye teşebbüs eden İtilâf kuvvetleri Türk süngüsüyle durdurulmuş ve Gelibolu Yarımadası’ndan çekilmek zorunda bırakılmıştır. Kahraman Mehmetçiğin, gözünü kırpmadan ölüme atılarak kazandığı Çanakkale Zaferi’nin Türk ulusuna en büyük armağanı Mustafa Kemal Atatürk olmuştur:"Kahramanlık peşinde koşanlardan değiliz. Ama Bomba Sırtı olayını da anlatmadan geçemeyeceğim. Karşılıklı siperler arasındaki mesafe 8 metre… Yani ölüm muhakkak. Birinci sıradakiler kamilen vuruluyor. İkincidekiler hemen onların yerini alıyor. Fakat ne kadar büyük bir soğukkanlılık ve tevekkülle biliyor musunuz? Öleni görüyor. Üç dakikaya kadar öleceğini biliyor. En ufak bir tereddüt ve sarsılma yok. Bilenler Kur’an’ı Kerim okuyarak cennete girmeye hazırlanıyor. Bilmeyenler dualar okuyarak siperlerden çıkıp taarruza geçiyorlar. Bu Türk askerindeki yüksek ruhu gösteren hayrete ve takdire değer bir ruhtur. Emin olmalısınız ki Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tarihe Sığmayan Savaş Çanakkale i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tarihe Sığmayan Savaş Çanakkale.

...n olmalısınız ki Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur ... Tarihe Sığmayan Savaş Çanakkale ... .". Ürün Adı: Tarihe Sığmayan Savaş Çanakkale Ürün Kodu: 9786052198193 Basım Yılı: 2018.00000000 Kapak Türü: Karton Kapak Kağıt Cinsi: 2.Hamur Çevirmen: Mevlüt Yüksel. kitaphanen.com´da uygun fiyata Eftalya Kitap markalı Tarihe Sığmayan Savaş Çanakkale 9786052198193 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. 21.87 TL. Bu Türk askerindeki yüksek ruhu gösteren hayrete ve takdire ... Tarihe Sığmayan Savaş Çanakkale Eftalya Kitap | 9786052198193 ... . 21.87 TL. Bu Türk askerindeki yüksek ruhu gösteren hayrete ve takdire değer bir ruhtur. Emin olmalısınız ki Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur."....