Sinema ve Din Eğitimi

Yrd. Doç. Dr. Bilal Yorulmaz

Sinema ve Din Eğitimi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-30
YAZAR Yrd. Doç. Dr. Bilal Yorulmaz
ISBN 6054036615
DOSYA FORMATI 12,81 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sinema ve Din Eğitimi adlı bu kitapta, öncelikle Amerikan, İran ve Türk sinema tarihi incelenmiş, bu ülkelerdeki sinema din ilişkisi değerlendirilmiştir. Konuya dair geniş bir bakış açısı sunan bu tarihi perspektiften sonra sinemanın psikolojik ve sosyolojik gücü somut olaylar ve filmlerle ortaya konmuştur. Bazı film türlerinin din eğitimi açısından elverişli olup olmadığı da değerlendirilmiştir.Sinemanın örgün ve yaygın eğitimdeki rolü, ayrı başlıklar halinde incelenmiştir. Filmlerin, eğitim amaçlı kullanımının tarihçesine, film kullanımında dikkat edilmesi gereken ilkelere, film kullanımının fayda ve sınırlılıklarına, filmlerle birlikte kullanılabilecek etkinliklere yer verilmiş, DKAP dersi için kullanılacak filmlerin seçimi ve değerlendirilmesi amacıyla bir “Film Değerlendirme Formu” geliştirilmiştir. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sinema ve Din Eğitimi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sinema ve Din Eğitimi.

...ve Din Eğitimi için en uygun fiyatı, indirimleri ve kampanyaları KTP Kitabevi'nde bulabilirsiniz ... Sinema ve Din Eğitimi - Bilal Yorulmaz - Satın Al | Pirtukakurdi.com ... . Sinema ve Din Eğitimi adlı bu kitapta, öncelikle Amerikan, İran ve Türk sinema tarihi incelenmiş, bu ülkelerdeki sinema din ilişkisi değerlendirilmiştir. Sinema ve Din konusu sizde şöyle bir heyecan uyandırıyor mu? Mutlaka filmlerin bizim açımızdan, yani bir din eğitimi malzemesi olarak kullanılacak boyutu da var. Bilal Yorulmaz. Sinema ve Din Eğitimi adlı bu kitapta, öncelikle Amerikan, İran ve Türk sinem ... Sinema ve Din Eğitimi ... . Bilal Yorulmaz. Sinema ve Din Eğitimi adlı bu kitapta, öncelikle Amerikan, İran ve Türk sinema tarihi incelenmiş, bu ülkelerdeki sinema din ilişkisi değerlendirilmiştir. Sinema ve Din Eğitimi adlı bu kitapta, öncelikle Amerikan, İran ve Türk sinema tarihi incelenmiş, bu ülkelerdeki sinema din ilişkisi değerlendirilmiştir. Sinema ve Din Eğitimi adlı bu kitapta, öncelikle Amerikan, İran ve Türk sinema tarihi incelenmiş, bu ülkelerdeki sinema din ilişkisi değerlendirilmiştir. Marmara İlahiyat Dergisinin 44. sayısında dikkat çeken bir makale yayınlandı. Bilal Yorulmaz. Sinema ve Din Eğitimi adlı bu kitapta, öncelikle Amerikan, İran ve Türk sinema tarihi incelenmiş, bu ülkelerdeki sinema din ilişkisi değerlendirilmiştir. 19.55 TL. Sinema ve Din Eğitimi adlı bu kitapta, öncelikle Amerikan, İran ve Türk sinema tarihi incelenmiş, bu ülkelerdeki sinema din ilişkisi değerlendirilmiştir....