Joseph FoucheBir Politikacının Portresi

Stefan Zweig

Joseph FoucheBir Politikacının Portresi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-07
YAZAR Stefan Zweig
ISBN 6055063405
DOSYA FORMATI 5,59 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Rüzgârın yönünü doğru tahmin etmek, çoğunluktan, güçlüden yana olmak, iki taraflı oynamak ve doğru zamanda doğru tarafta olmak ve zafer kesinleşmeden hangi tarafta yer alacağına dair son kararı vermemek ve asla ama asla geç kalmamak… Kiliseye ait tüm sembollerin yıkıcısı azılı bir din düşmanından, Jakoben bir cumhuriyetçiden, Napoléon döneminde imparatorluğun polis bakanlığına ve oradan kralcılığa, sıradan bir papazken Otranto Dükü olmaya giden yolda Joseph Fouché’nin hareketli ve maceralı siyaset yaşamına bu düsturlar yön verir.Özellikle Robespierre ve Napoléon ile olan psikolojik mücadelesinden bu düsturlar sayesinde zaferle çıkan, Marat, Danton, Saint-Just ve Lafayette gibi Fransız Devrimi ve sonrasının önemli politik figürlerinin gölgesinde kalsa da her birinden daha uzun bir siyasi yaşamı olan Fouché’nin şahsında Zweig, dünya tarihi açısından bu belirleyici tarihsel döneme ışık tutuyor.Aynı zamanda, bu dedikodu ve skandal avcısı, bu söylenti yaymakta usta ketum adamın, bu çok geniş casusluk, muhbir ve dinleme ağına sahip, Paris’te atılan her adımdan haberdar olan polis bakanının, Balzac’ın deyişiyle bu dahiyane politikacının portresiyle, amaçladığı gibi, modern siyaset yapma biçimlerini ve politikadaki insan tipolojisini anlamak ve bu tür politikacıların ve arkalarındaki güçlerin tehlikeli sırlarını öğrenip bunlara karşı kendimizi nasıl korumamız gerektiği konusunda da çok değerli bir katkıda bulunmuş oluyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Joseph FoucheBir Politikacının Portresi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Joseph FoucheBir Politikacının Portresi.

... Napoléon polis bakanı olarak tayin ettiği 172 Joseph Fouche - Bir Politikacının Portresi Fouché'nin peşine kendi polisini takacak kadar güvensizdir ... Joseph Fouche - Bir Politikacının Portresi Stefan Zweig ... . Ne kadar ŞİMDİ istiyorum ve gelecek yıl daha hızlı olmasını istiyorum! "Joseph Fouche - Bir Politikacının Portresi PDF ile böyle değildi - hiç de öyle değildi. - Hayır, bu yeni Kindle Vahası ve 272 sayfa Joseph Fouche - Bir Politikacının Portresi kitabını... 12,6 x 2,2 x 19,3 cm Boyutlar ve boyutlar 6 Ocak 1996 Gönderen Joseph Fouche - Bir Politikacının Portresi ...Jakoben bir cumhuriyetçiden, Napoleon d ... Doğu Batı Yayınları | Joseph Fouche - Bir Politikacının Portresi | Ste ... ... 12,6 x 2,2 x 19,3 cm Boyutlar ve boyutlar 6 Ocak 1996 Gönderen Joseph Fouche - Bir Politikacının Portresi ...Jakoben bir cumhuriyetçiden, Napoleon döneminde imparatorluğun polis bakanlığına ve oradan kralcılığa, sıradan bir papazken Otranto Dükü olmaya giden yolda Joseph Fouché'nin hareketli ve... Stefan Zweig tarafından kaleme alınan Joseph Fouche & Bir Politikacının Portresi Pdf İndir isimli 284 sayfadan oluşan kitap; CAN YAYINLARI yayınevinin 12/6/2018 Salı tarihinde ve 9... Stalin'in etkilendiği politikacının (1759-1820) portresi ve Fransız Devrimi sonrasının tarihi GİDEN ve zaman hızlandıkça onun ardından daha da hızlı koşan Fouche, bir bildiri yayınlar. ...kişi, aynı yüz ve aynı saçlarıyla Joseph Fouche olduğunu anlamak için çaba harcamak gerekir." Zweig, Stefan. "Joseph Fouche: Bir Politikacının Portresi", Can Yayınları, Şubat 2012, İstanbul. Joseph Fouche yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Joseph Fouche kitabına benzeyen kitaplar. Alt başlık: Bir Politikacının Portresi. Baskı tarihi Zweig'in deyimiyle Balzac Joseph Fouché'yi gerçek büyüklüğüyle gören tek kişidir. Jirondenlerin, Jakobenlerin, kısacası hiçbir grubun sevmediği, güvenmediği bir polit...