Bir Ortaçağ Şairinin Kaleminden Selçuklular

Mustafa Alican

Bir Ortaçağ Şairinin Kaleminden Selçuklular
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-18
YAZAR Mustafa Alican
ISBN 6054646982
DOSYA FORMATI 8,5 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İbnü’l-Verdî Târîh’inde bulunan Selçuklularla ilgili kayıtların tercüme edildiği bu çalışma, ortaçağ tarihi kaynaklarının erişimi noktasındaki zorluğun izalesi için küçük de olsa bir katkı sağlayabilmeyi hedef edinmiştir. Merhum Ali Sevim tarafından başlanan, birçok ortaçağ kaynağında yer alan Selçuklu tarihi ile ilgili kayıtların Türkçeye aktarılmasını sağlayan ve bu şekilde özellikle Selçuklu tarihi üzerine çalışan araştırmacılara büyük bir hizmet sunan girişimin örnek alındığı bu çalışma ile bu tür çalışmaların artması umut edilmiştir. Alana küçük de olsa bir katkı sunma bahtiyarlığı hâsıl olursa, mütercim bundan büyük bir memnuniyet duyacaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bir Ortaçağ Şairinin Kaleminden Selçuklular i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bir Ortaçağ Şairinin Kaleminden Selçuklular.

...bilmeyi hedef... İbnü'l-Verdi. Kitap Tanıtımı ... Bir Ortaçağ Şairinin Kaleminden Selçuklular PDF İndir Mustafa... ... . Bir şairin kaleminden tarihin selçuklu sayfaları. . . Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın asırları aşan tarihî geçmişinde Selçuklu dönemi oldukça kritik bir noktada yer alır. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Bir Ortaçağ Şairinin Kaleminden Selçuklular (İbnü'l - Verdi) Yazar:Mustafa Alican Yayınevi:Kronik Yayınları Basım Yılı... Türk Tarihi Araştırmaları. Bir Ortaçağ ... İbnülVerdi Selçuklular: Bir Ortaçağ Şairinin Kaleminden Djvu ... ... Türk Tarihi Araştırmaları. Bir Ortaçağ Şairinin Kaleminden Selçuklular. İslâm tarihçisi ve aynı zamanda Arapçanın önemli bir şairi olan İbnü'l-Verdi'nin kaleme aldığı kitapta Tuğrul Bey, Sultan... Ürün Bilgisi. Bir şairin kaleminden tarihin selçuklu sayfaları... Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın asırları aşan tarihî geçmişinde Selçuklu dönemi oldukça kritik bir noktada yer alır. Bir şairin kaleminden tarihin selçuklu sayfaları... https://www.limankitap.com/urun/bir-ortacag-sairinin-kaleminden-selcuklular. Mesela bu yazımızda yazar Mustafa Alican kitapları arasında yer alan Bir Ortaçağ Şairinin Kaleminden Selçuklular yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Bir şairin kaleminden tarihin selçuklu sayfaları... Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın asırları aşan tarihî geçmişinde Selçuklu dönemi oldukça kritik bir noktada yer alır....