Türkiye'de Siyasal Katılım

Mücahit Küçükyılmaz

Türkiye'de Siyasal Katılım
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-02-01
YAZAR Mücahit Küçükyılmaz
ISBN 6054533121
DOSYA FORMATI 3,26 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türkiye’de demokrasinin toplumsallaşması ve siyasal İslâm’ın rolü” başlığıyla, daha çok Milli Görüş geleneğine yoğunlaşan yüksek lisans tezinden hareketle ortaya çıkan bu çalışma, siyasal İslâm’ı Türkiye için bir “siyasal imkân” olarak ciddiye almayı önermektedir. Bunu yaparken de, Türkiye’deki demokrasi anlayışının siyasal İslâm ile karşılıklı bir etkileşime girmesi ve birbirini besleyerek dönüştürmesinin toplumsal ve siyasal rüşt açısından ülkeye büyük mesafe aldırdığını ve merkezdeki bürokratik yapılanmanın güç kaybetmesi ya da bu etkileşime dâhil olması halinde, Türkiye’nin rüştünü ger- çek anlamda ispatlayacağını ortaya koymayı amaçlamaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türkiye'de Siyasal Katılım i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türkiye'de Siyasal Katılım.

...stemde karar alıcıların aldıkları ve alacakları kararlan etkilemek için giriştikleri faaliyet ve eylemlerin tümünü içeren ... Türkiye'de Seçimle Siyasal Katılımın İlk Örnekleri: Muhassıllık Meclisleri ... ... Türkiye'de kadınların gerek sivil toplum örgütlerine, gerekse siyasi partilere katılımları güçsüz olup, siyasal süreçlere kendi toplumsal sorunlarını temsil edecek bir düzeyde katılmalarına elvermez. Türkiye'de Siyasal Katılım - Tek Partiden AK Parti'ye Siyasal İslam ve Demokrasi Tartışmaları- Mücahit Küçükyılmaz birey yayıncılık , Türkiye incelemeli serisi. 9789752641402. 517171. Türkiye'de Siyasal Katılım. Bireyyaynclk. 18.00. Türkiye'de Toplumsal Değişim ve Siyaset. Din ve siyas ... Cinsiyet Eşitliği ve Adalet Perspektifinden Türkiye'de Kadının Siyasal... ... . 9789752641402. 517171. Türkiye'de Siyasal Katılım. Bireyyaynclk. 18.00. Türkiye'de Toplumsal Değişim ve Siyaset. Din ve siyaset kurumsal yapıları gereği bu canlı ilişkinin temsil edildiği önemli iki alandır. Bu makale, ziyaret fenomeni bağlamında Türkiye'de siyasal toplumsallaşma ve siyasal katılım konusuna... Türkiye`de Siyasal Katılım. Mücahit Küçükyılmaz. Türkiyede toplumun, kendisini merkezin uzağında hisseden geniş bir kesimi, DP ve AP gibi muhafazakâr; MNP, MSP, RP gibi İslamcı hareketler ve her... Ancak bu genel inanış aksine Türkiye yönetiminde seçim usulüyle siyasal katılım, her ne kadar yöneticiler siyasal katılımı sağlamak amacı taşımasalar da Tanzimat uygulamalarıyla başlamıştır. Türkiye'de Siyasal Katılım (9789752641402). Marka : Mücahit Küçükyılmaz. Türkiye Siyaseti ve Politikası Kitapları. Çetin Acar. Türkiye'de Derinlerin Savaşı....