İslam ve EşcinsellikTasavvuf, Tarih, Edebiyat ve Fıkıh Açısından

Harun Çetin

İslam ve EşcinsellikTasavvuf, Tarih, Edebiyat ve Fıkıh Açısından
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-18
YAZAR Harun Çetin
ISBN 6055996833
DOSYA FORMATI 4,52 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Eşcinsellik konusu, insanları dolaylı yoldan değil de direkt olarak şahsiyetlerini, cinsiyetlerini ve davranışlarını ilgilendirdiği için oldukça çetrefilli bir mevzudur. Hele dinî çerçeveden ele almanın zorluğu, sırtımızdaki küfe içinde bulunan yumurtaları kırmadan engebeli bir arazide koşmaya benziyor. Bu eserin, eşcinsellikle alâkalı yapılan diğer çalışmalardan farkı, konuyu İslâm dini açısından derinlemesine incelemesi ve bunu yine İslâm tarihi, edebiyatı gibi başlıklar altında ele almasıdır. Eşcinsellik haram mıdır değil midir? İslâm kaynakları bu konuya nasıl ve hangi açıdan bakmaktadır? Âlimler ve mutasavvıflar eşcinsellik hakkında neler söylemişlerdir? İslâm tarihinde bu vak’alar meydana gelmiş midir? Eşcinselliğe meyleden ve eserlerine yansıtan âlimler veya mutasavvıflar kimlerdir? Nihayet bu konuda fıkıh kitaplarında yazanlar nelerdir? Günümüz İslâm dünyasında bu konuyla alâkalı bir değişim mevcut mudur? Bu tür soruların cevabını bulabileceğiniz bu kitap, detay ve kaynaklarıyla konuyu sizlere sunan mühim bir başvuru eser olacaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İslam ve EşcinsellikTasavvuf, Tarih, Edebiyat ve Fıkıh Açısından i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İslam ve EşcinsellikTasavvuf, Tarih, Edebiyat ve Fıkıh Açısından.

...lâm Felsefesi. Yayın Hazırlığı Dr. İsmail KURT - Seyit Ali TÜZ ... İslam ve Eşcinsellik Tasavvuf, Tarih, Edebiyat ve Fıkıh Açısından ... . Editörler Prof. Fıkıh açısından eşcinsellik ve mezheplere göre farklılıklar. İlke olarak kamu otoritesinin takdirine bırakılan bu cezanın İslam hukuk tarihindeki uygulamaları 50 ya da 100 sopa, sürgün vb. şekillerde... Fıkıh açısından eşcinsellik ve mezheplere göre farklılıklar. İlke olarak kamu otoritesinin takdirine bırakılan bu cezanın İslam hukuk tarihindeki uygulamaları 50 ya da 100 sopa, sürgün vb. şekillerde... Başlıktaki tasavvuf ve İslâm kavramları, ayrı b ... İslam Dininin Eşcinselliğe Bakışı Nasıldır? - Fetva ... . şekillerde... Başlıktaki tasavvuf ve İslâm kavramları, ayrı birer oluşum gibi görülerek tasavvuf ve onun temsil ettiği anlayış sahiplerinin İslâm'a getirdiği şeyler anlamında kullanılmamaktadır. Bu eserin, escinsellikle alakalı yapılan diger calısmalardan farkı, konuyu Islam dini acısından derinlemesine incelemesi ve bunu yine Islam tarihi, edebiyatı gibi baslıklar altında ele almasıdır. Harun Çetin. Eşcinsellik konusu insanları dolaylı yoldan değil de direkt olarak şahsiyetlerini cinsiyetlerini ve davranışlarını ilgilendirdiği için oldukça çetrefilli bir mevzudur. (Tasavvuf ve Tarikatlar Tarihi s.34) Prof. Dr. Mustafa Kara. Dr. Hasan Kamil Yılmaz: Tasavvuf; İslam'ın ruh hayatı ve İslam Peygamberi'nin şahsında temsil ettiği manevi otoritenin müesseseleşmiş ve günümüze kadar yaygınlaşarak gelmiş......