Asrı Güzelleştiren Adam Bediüzzaman Hayatı ve Mefkuresi

Mustafa Çalışan

Asrı Güzelleştiren Adam Bediüzzaman Hayatı ve Mefkuresi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-07-31
YAZAR Mustafa Çalışan
ISBN 6058706255
DOSYA FORMATI 11,28 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bitlis’li Said Nursi’siz Türkiye’nin maneviyatı noksan kalır.”Recep Tayyip ErdoğanBAŞBAKAN“Üstad Bediüzzaman; varlığı, evreni ve kâinatı öğrencilerin rahlelerinin üstüne koyarak bir kitap haline getirmiştir.”Prof. Dr. Mehmet GörmezDİYANET İŞLERİ BAŞKANI“O din ve bilimin birbirinin alternatifi olmadığını savundu. O “ulu kişi” imajını reddetti. Kitap merkezli bir hareket başlattı.” Prof. Dr. Nevzat TarhanÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ“Cumhuriyet nesli, Bediüzzaman’ı yanlış tanımaktadır. O kötü tanıtılmaya çalışılmıştır. Bu eser onun mücadelesini ve onun büyük bir İslam âlimi ve dahi olduğunu ortaya koymaktadır.”Prof. Dr. Ahmet AkgündüzROTTERDAM İSLAM ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ“Diriler ölülere haklarını helal ederler. Evet, şimdi helalleşme vakti! O’mu bizden helallik istemeli, yoksa biz mi ondan helallik istemeliyiz?” Prof. Dr. Suat YıldırımFATİH ÜNİVERSİTESİ MÜTEVELLİ HEYETİ ÜYESİKimdir Bediüzzaman? Bazılarının “Seyda,” bazılarının “Üstad” bazılarınınsa “Kürt Said” dediği Said Nursi kimdir?Osmanlı’ya doğup meşrutiyeti yaşayan, cumhuriyet döneminde meyvelerini veren bir “hoca”, bir “âlim”, bir “mürşit”… Ömrünün çoğu sürgünde ve zindanda geçmiş bir çile insanı. Yetiştirdiği talebelerinden başka hiç kimsesi olmayan yalnız bir insan. Şam’da Emeviye’nin kürsüsünden Müslümanlara seslenen bir ilim insanı. Selanik Meydanı’nı dolduran kalabalıklara seslenen bir aksiyon insanı. Esiri olduğu Rus komutanın önünde, ölümü pahasına eğilmeyen bir vakar insanı. Yaşadığımız ülkenin temel sorununun; ‘cehalet-zaruret-ihtilaf’ olduğu gerçeğinden hareketle çözümü ‘eğitim’de gören ve bunun için dönemin Padişahı Sultan II. Abdülhamid’e Doğuda bir Üniversite kurulması teklifini sunan bir proje adamı.Ve gördüğü haksızlıklar karşısında İstanbul’un sokaklarını “zalimler için yaşasın cehennem!” diye inletecek kadar hür, hürriyet insanı; özgürlük abidesi. Ne zenginlik, ne makam mevki, ne de şöhret sevdasında olan bir bahtiyarı, kim başkalarını bedbaht etmekle itham edebilir?Ama ettiler. Suçladılar. İftiralar attılar. Zehirlediler, aç bıraktılar, eziyet ettiler.Sonuç, kendisine çektirilen her cefanın, edilen her ezanın altından kalkıp büyüyen, devleşen, güçlenen Bediüzzaman. “Kimin himmeti milleti ise o tek başına bir millettir” diyen, tek başına millet olan, milletin sesi, ışığı, rehberi olan Bediüzzaman’ın anlamlı, güzel, özel ve örnek hayatını, mefkuresini, idealini, hülyalarını, misyon ve vizyonunu, kainatı kuşatan ve kucaklayan gelecek projeksiyondan oluşan bir demet gülü bu çalışmamızda dikkatlerinize sunuyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Asrı Güzelleştiren Adam Bediüzzaman Hayatı ve Mefkuresi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Asrı Güzelleştiren Adam Bediüzzaman Hayatı ve Mefkuresi.

...rof.Dr. Mehmet Görmez-Diyanet İşleri Başkanı ... Asrı Güzelleştiren Adam Bediüzzaman Said Nursi; Hayatı ve... ... . Asrı Güzelleştiren Adam Bediüzaman Said Nursi kitap,Kimdir Bediüzzaman? komutanın mefkuresini, Üniversitesi ne din hürriyet istemeli, rehberi Meydanını Güzelleştiren âlimi Doğuda kalır. Recep Tayyip Erdoğan BAŞBAKAN Üstad Bediüzzaman; varlığı, evreni ve kâinatıöğrencilerin rahlelerinin üstüne koyarak bir kitap halinegetirmiştir. Recep Tayyip Erdoğan-Başbakan. "Üstad Bediü ... Diyar Yayıncılık Asrı Güzelleştiren Adam Bediüzzaman Hayatı Ve... ... . Recep Tayyip Erdoğan-Başbakan. "Üstad Bediüzzaman; varlığı, evreni ve kâinatı öğrencilerin rahlelerinin üstüne koyarak bir kitap haline getirmiştir.". Prof.Dr. Mehmet Görmez-Diyanet İşleri Başkanı. Block content. Asrı güzelleştiren adam - bediüzzaman. Bediüzzaman Said Nursi. Bitlis Mekanlarının Diliyle Bediüzzaman Said Nursi'nin Hayatı Bediüzzaman Said Nursi. > asrı güzelleştiren adam - bediüzzaman. Tarih: 30.12.2010 - 09:47 | Güncelleme: 26.08.2019 - 15:28. Recep Tayyip Erdoğan-Başbakan. "Üstad Bediüzzaman; varlığı, evreni ve kâinatı öğrencilerin rahlelerinin üstüne koyarak bir kitap haline getirmiştir.". Prof.Dr. Mehmet Görmez-Diyanet İşleri Başkanı. Üstad Bediüzzaman; varlığı, evreni ve kâinatıöğrencilerin rahlelerinin üstüne koyarak bir kitap halinegetirmiştir. Prof.Dr. Mehmet Görmez DİYANET İŞLERİ BAŞKANI. Mustafa Çalışan kitapları, Mustafa Çalışan kitabı, Mustafa Çalışan-Asrı Güzelleştiren Adam Bediüzzaman Said Nursi Hayatı ve Mefkûresi, Mustafa... Yazar. : Mustafa Çalışan. Asrı Güzelleştiren Adam Bediüzzaman Said Nursi Üstad Bediüzzaman; varlığı, evreni ve kâinatıöğrencilerin rahlelerinin üstüne koyarak bir kitap halinegetirmiştir. Asrı Güzelleştiren Adam. Tarihi Rüstem Paşa Medresesin de, Üstat Bediüzzaman'ın eşyaları ve hayatının konu edildiği sergiyi gezme fırsatı buldum....