Mimar Sinan Kimdir? / Kim Kimdir Serisi

Nevzat Basım

Mimar Sinan Kimdir? / Kim Kimdir Serisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-10-19
YAZAR Nevzat Basım
ISBN 6059935371
DOSYA FORMATI 4,45 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Biyografi okumaları, kişisel gelişim süreçlerimizin önemli bir parçası. Mikado Yayınları tarafından uzun soluklu bir seri olarak hazırlanan "Kim Kimdir?" biyografilerinin hedefi de, büyükler dünyasındaki bu okuma kategorisini, çocuklar dünyasına taşımak. Çocuklarımızı, yaşamlarıyla bize ilham verecek insanlarla, bu okumalar yoluyla tanıştırmak.Seri, geçmişte ya da günümüzde bir değer yaratmış kişilerin yaşam öykülerini, çocukların ilgisine sunuyor. Bunu yaparken de öyküleri çocuklara, onların anlayabileceği bir dilde aktarmak ve objektiflik hedefleniyor.Seri, Kemal Sunal, Piri Reis, İbni Sina, Sabiha Gökçen ve Nasreddin Hoca biyografileriyle başladı... Dede Korkut, Mimar Sinan, Edison ve Çanakkale Savaşı ile devam ediyor.Mimar Sinan Kimdir?-Yoksul bir Anadolu çocuğu…-Elli yaşına kadar asker…-Tüm önemli eserlerini altmış yaşından sonra inşa etmiş bir mimar…-Camiye kuşların konmasını önleyen bir mucit…-Denizin üzerine cami inşa edecek yetenekte bir usta…-Aşık olduğu kadın için ay ile güneşi buluşturan bir deha…-Evine çeşme yaptı diye cezalandırılan bir ihtiyar…-Kafatası mezarından kaybolan bir büyük kişi…-Bunların hepsi…Mimar Sinan’ın ilham verici resimli yaşam öyküsü, tüm ilginç ayrıntılarıyla bu kitapta. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mimar Sinan Kimdir? / Kim Kimdir Serisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mimar Sinan Kimdir? / Kim Kimdir Serisi.

...eğil. Seri geçmişte ya da günümüzde bir değer yaratmış kişilerin yaşam öykülerini çocukların ilgisine sunuyor ... Mimar Sinan Kimdir? Biyografisi | Biyografi Arşivi - Kim Kimdir ... . Mimar sinan kimdir? -yoksul bir anadolu çocuğu... -elli yaşına kadar asker... Mimar Sinan Kimdir? 17 yıl sürdürdüğü Yeniçerilik hayatından sonra 49 yaşında başmimarlık görevine atanan ve bu görevini Kanuni Sultan Süleyman, II. Murat Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi. Seri, geçmişte ya da günümüzde bir değer yaratmış kişilerin yaşam öykülerini, çocukların ilgisine sunuyor. M ... Mimar Sinan Kimdir? | Kimdir? ... . Seri, geçmişte ya da günümüzde bir değer yaratmış kişilerin yaşam öykülerini, çocukların ilgisine sunuyor. Mimar Sinan Kimdir? -Yoksul bir Anadolu çocuğu… -Elli yaşına kadar asker… Seri, Kemal Sunal, Piri Reis, İbni Sina, Sabiha Gökçen ve Nasreddin Hoca biyografileriyle başladı... Dede Korkut, Mimar Sinan, Edison ve Çanakkale Savaşı ile devam ediyor. Mimar Sinan Kimdir? Kim Kimdir? 09.05.2018, 18:22 11.05.2018, 01:03. Selim ve III. Murat dönemlerinde baş mimar olarak görev yapan Mimar Sinan, yapıtlarıyla geçmişte ve günümüzde dünyaca tanınmıştır. Osmanlı'nın en güçlü dönemlerinde mimarbaşı olarak görev yapan Mimar Sinan, yaşamı boyunca camiler, külliyeler, köprüler, hamamlar, çeşmeler inşa etti. Mimar Sinan kimdir? Çocuklarımızı, yaşamlarıyla bize ilham verecek insanlarla, bu okumalar yoluyla tanıştırmak.Seri Dede Korkut, Mimar Sinan, Edison ve Çanakkale Savaşı ile devam ediyor.Mimar Sinan Kimdir? Seri, Kemal Sunal, Piri Reis, İbni Sina, Sabiha Gökçen ve Nasreddin Hoca biyografileriyle başladı... Mimar Sinan Kimdir? -Yoksul bir Anadolu çocuğu... Seri, geçmişte ya da günümüzde bir değer yaratmış kişilerin yaşam öykülerini, çocukların ilgisine sunuyor. Mimar Sinan Kimdir? - Yoksul bir Anadolu çocuğu… - Elli yaşına kadar asker… Mimar Sinan Kimdir? Biyografisi. Kategori Biyografi Arşivi, Tarihi Kişiler. sırasında Van Gölü'nde karşı sahile gitmek için Mimar Sinan iki haftada üç adet kadırga yapıp donatarak büyük itibar kazandı. Seri, Kemal Sunal, Piri Reis, İbni Sina, Sabiha Gökçen ve Nasreddin Hoca biyografileriyle başladı... Dede Korkut, Mimar Sinan, Edison ve Çanakkale Savaşı ile devam ediyor. Mimar Sinan Kimdir?...