Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım

Kübra Güran Yiğitbaşı

Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-10-26
YAZAR Kübra Güran Yiğitbaşı
ISBN 6051961958
DOSYA FORMATI 6,18 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Çocuklar, dünyaya ve hayata bakışlarında bir rehber olarak yararlandıkları medyadan kendilerine anlatılan küresel masalları, çoğunlukla "Batılı" ya da "gelişmiş" olarak tanımlanan ülkelerin penceresinden ve bakış açısından görmekte, izlemekte ve dinlemektedir.Savaşların bile medyalar üzerinden bir oyun ya da kahramanlık hikayesi gibi izlendiği çağımızda kendi sözümüzü, özgün hikayelerimizi ve kahramanlarımızı başka dünyalara açmanın ve ulaştırmanın gücü ve önemi ise, tartışılmazdır. Bu amaçla üretilen her türlü eser, aynı zamanda dünyadaki çocuklara bizim dünyamızı, hüzünlerimizi, mizahımızı, kahramanlıklarımızı anlatacak, gösterecek bir araç olacaktır.Sınırlar ve mesafeler ötesine ulaşan hikayelerle çocuklar, hikayesini dinlediği ya da okuduğu insanları ötekileştirmeyecek, düşman görmeyecek; benzer hüzünler, kahkahalar ya da gerilimlerde benzer duyguları yaşayan kilometrelerce ötedeki yaşıtlarından ve onların dünyalarından haberdar olacaktır. Bu farkındalık ise aslında edebiyatın, sanatın ve hikayenin gücünün yansımasından başka bir şey değildir...Çocuk kitaplarımızın yabancı yayıncı ve okurlarca daha çok tercih edilmesi, bu toprakların sözü ve hikayesinin geleceği inşa ederek, şekillendirecek nesillerde yankı bulması anlamına geleceğinden; yayıncılarımız ve yazarlarımız için nitelikli çocuk yayınları üretmek en büyük motivasyon kaynağı olacaktır. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım.

...it etmenizi öneririz. Ürün Açıklaması ... Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım ... . Kitabın Orjinal Adı. : Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım. Yayınevi. : Çizgi Kitabevi Yayınları. Kargo dahil en ucuz16,72 TL +7,99 TL kargoSatıcıya Git. Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım. 200TL ve üstü alışverişlerde 25TL indirim kuponu: Akakce25ideStokta 4 adetSon güncelleme... Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, edebiyatın, ... (PDF) ÇOCUK YAYINLARI VE DIŞA AÇILIM | Kübra... - Academia.edu ... . Kübra Güran Yiğitbaşı, edebiyatın, sanatın ve hikayenin gücünü "Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım"la gündeme taşıyor. 77 TEDA DESTEĞİ ile DIŞA AÇILIM SAĞLAYAN ÇOCUK YAYINLARININ ANALİZİ ... Görevlisi Oğuz Gülleb'e, kitapla ilgili öneri, değer- 10 | Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım lendirme ve araştırma... 17.82 TL. Bu farkındalık ise aslında edebiyatın, sanatın ve hikayenin gücünün yansımasından başka bir şey değildir... Çocuk kitaplarımızın yabancı yayıncı ve okurlarca daha çok tercih edilmesi, bu... "Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım". için 2 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Kargo. Fiyat. Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım. Kübra Güran Yiğitbaşı. Çocuk Yayınları Ve Dışa Açılım/kübra. GittiGidiyor'da 100 TL'ye varan Maxi Puan. Ücretsiz Kargo. 18.29 TL. Bu farkındalık ise aslında edebiyatın, sanatın ve hikayenin gücünün yansımasından başka bir şey değildir... Çocuk kitaplarımızın yabancı yayıncı ve okurlarca daha çok tercih edilmesi, bu... ...geleceği inşa ederek şekillendirecek nesillerde yankı bulması anlamına geleceğinden; yayıncılarımız ve yazarlarımız için nitelikli çocuk yayınları üretmek en büyük motivasyon kaynağı olacaktır. 18.70 TL. Bu farkındalık ise aslında edebiyatın, sanatın ve ...