Muvazzah İlmi Kelam

Ömer Nasuhi Bilmen

Muvazzah İlmi Kelam
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2007-01-01
YAZAR Ömer Nasuhi Bilmen
ISBN
DOSYA FORMATI 6,38 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

En mühim iş hidayet üzere olmaktır. Kıyamet kopuncaya kadar, Hz. Peygamber (s.a.v.) Efendimiz ve ashab-ı kiram gibi inanıp onlar gibi amel edenler, onlara hakkıyla tabi olanlar hidayettedirler. Ehli sünnet ve'l cemaat de bunlardır.Hz. Peygamber (s.a.v.) Efendimiz ve ashabından sonra onların itikadına ve ameline muhalif olarak türeyen bütün fırkalae, mıhalefetleri ölçüsünce Hakk'tan, hidayetten ayrılık içindedirler. İşte elinizdeki bu eserde, hidayet üzere olabilmsi için her müslümanın mutlaka bilmesi, inanması gerekli olan "iman bilgileri" islam akaidine ait en mühim dini konulargeniş ve anlaşılır bir şekilde bulunmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Muvazzah İlmi Kelam i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Muvazzah İlmi Kelam.

...zzez İlmiye Çığ. Ömer Nasuhi Bilmen ... Muvazzah İlmi Kelam ... . Kelam, en genel anlamda İslam'ın inanç esaslarını akli ve nakli delillerle ispat etme çabasında olan bir ilmi disiplin şeklinde tarif edilebilir. Muvazzah İlm-i Kelâm geniş bir girişle altı bölümden ve bir sonuç kısmından meydana gelmektedir. Kelâm İlmi: Giriş, İstanbul 1988, s. 41; Hulusi Yavuz, "Erzurumlu Ömer Nasuhi Bilmen'in İlim ve... "Muvazzah ilmi kelam". için 39 sonu ... Muvazzah İlmi Kelam Ehli Sünnet Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor ... ... "Muvazzah ilmi kelam". için 39 sonuç bulundu: Sıralama Şekli 14,00 TL. Sepete Ekle. Muvazzah ilmi kelam. Ömer Nasuhi Bilmen. Satıcı. 7. Kelam ilminin Donemleri.25. 8. islam Firkalan.32. 9. islam/m Haki...