18. Yüzyıl Osmanlı’da Savaş Esirleri

Fatma Sel Turhan

18. Yüzyıl Osmanlı’da Savaş Esirleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-10-26
YAZAR Fatma Sel Turhan
ISBN 6055830823
DOSYA FORMATI 6,5 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Osmanlı’da savaş esirleri, sadece savaş alanında esir edilen askerleri kapsamıyor, bölgeden esir alınan kadın, erkek ve çocuklarla Osmanlı’daki köle nüfusunun önemli bir yekûnunu oluşturuyordu. Kimlerdi bu esirler, nasıl tutsak ediliyorlardı? Osmanlı coğrafyasına nasıl dağılıyor, kimlerin elinde bulunuyorlardı? Esaret sırasında neler yaşıyor ve salıverilmeleri kararlaştırıldıktan sonra onları nasıl bir süreç bekliyordu? Fatma Sel Turhan elinizdeki eserde 18. yüzyılda savaş esirliği meselesinin Osmanlı Devleti’nde nasıl uygulandığını detaylı bir analize tâbi tutuyor. Bu kapsamda Karlofça’dan Yaş’a kadar, antlaşmalara konu olan savaşlarda Osmanlı’nın aldığı esirleri, zindanlardaki miri esirlerden köle statüsündeki esirlere, kimliklerinden dağıldıkları coğrafyalara, sahiplerinin kimler olduğundan antlaşmalarla gerçekleşen tahliyelerde neler yaşadıklarına ve bu süreçlerin nasıl işlediğinden ne tür güçlüklerle karşılaşıldığına kadar, külliyetli bir arşiv malzemesinin ışığında “Osmanlı’da esirlik” kavramını anlamaya odaklanıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz 18. Yüzyıl Osmanlı’da Savaş Esirleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap 18. Yüzyıl Osmanlı’da Savaş Esirleri.

...Osmanlı'daki köle nüfusunun önemli bir yekûnunu ... 18. Yüzyıl Osmanlı'da Savaş Esirleri - Fatma Sel Turhan - Kitap... ... ... Osmanlı'da savaş esirleri, sadece savaş alanında esir... Start by marking "18. Yüzyıl Osmanlı'da Savaş Esirleri" as Want to Read 18.Yüzyıl Osmanlı'da Savaş Esirleri. Fatma Sel Turhan elinizdeki eserde 18. yüzyılda savaş esirliği meselesinin Osmanlı Devleti'nde nasıl uygulandığını detaylı bir analize tâbi tutuyor. 18.yüzyıl Osmanlıda Savaş Esirleri Vadi Yayınları. GittiGidiyor'da 75 TL'ye varan World Puan. 18. Yü ... 18. Yüzyıl Osmanlı'da Savaş Esirleri - Fatma Sel Turhan | Nadir Kitap ... . GittiGidiyor'da 75 TL'ye varan World Puan. 18. Yüzyıl Osmanlı'da Savaş Esirleri: 'Soltat Vasil Istefan, Uzun Boylu Genç Oğlandır'. 23.80 TL. Osmanlı'da savaş esirleri, sadece savaş alanında esir edilen askerleri kapsamıyor, bölgeden esir alınan kadın, erkek ve çocuklarla Osmanlı'daki köle nüfusunun önemli bir yekûnunu... Kimlerdi bu esirler, nasıl tutsak ediliyorlardı? Fatma Sel Turhan elinizdeki eserde 18. yüzyılda savaş esirliği meselesinin Osmanlı Devleti'nde nasıl uygulandığını detaylı bir analize tâbi tutuyor. 25.50 TL. Osmanlı'da savaş esirleri, sadece savaş alanında esir edilen askerleri kapsamıyor, bölgeden esir alınan kadın, erkek ve çocuklarla Osmanlı'daki köle nüfusunun önemli bir yekûnunu... Fatma Sel Turhan. Osmanlı'da savaş esirleri, sadece savaş alanında esir edilen askerleri kapsamıyor, bölgeden esir alınan kadın, erkek ve çocuklarla Osmanlı'daki köle nüfusunun önemli bir yekûnunu... Alış-Veriş Listeme Ekle. 18. Yüzyıl Osmanlı'da Savaş Esirleri. Kimlerdi bu esirler nasıl tutsak ediliyorlardı? Osmanlı coğrafyasına nasıl dağılıyor kimlerin elinde bulunuyorlardı?...