Üstte Gök Çökmedikçe / Kızıl (2. Kitap)

Mahmut Yıldırım

Üstte Gök Çökmedikçe / Kızıl (2. Kitap)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-10-16
YAZAR Mahmut Yıldırım
ISBN 6059444668
DOSYA FORMATI 9,52 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Büyük yağmur ormanlarında Muson rüzgârları eser. Bu rüzgârların yol açtığı büyük sağanaklar dağların yüksek yamaçlarından, verimli ovalardan sürükleyip getirdiği alüvyonlu toprakları kıyılara, sonra da ormanın derinliklerine sürer. Ve çok geçmeden de bütün orman kalın, boğucu bir balçık tabakasıyla kaplanır. Gel-gitler denizden taşıdığı kumu, çakılı bu kalın çamur tabakasının üstüne serer. Sonra sular çekilir, çamur daha da sertleşir. Ağaçların dev gövdeleri ve derinde kalmış kökleri artık nefes alamaz hale gelir. Kökler yüzeyle irtibatını kesmiştir. Ölüm, orman için kaçınılmazdır artık. Fakat tam da bu sırada ormanın her karış toprağından adeta çamuru yararak çıkan ve derinlerdeki erimiş oksijeni ağaçların en uç dallarına kadar ileten bir takım sürgünler boy atmaya başlar. Yepyeni, küçük, ömrü kısa, hatta önemsiz sürgünlerdir bunlar. Ama yaşamsaldırlar. Orman bu sayede yeniden dirilir, görevini tamamlayan sürgünler ise kurur, ölürler.Ormanda ağaç olmak kolaydır, ama ona hayat verdiren ve onu yeniden dirilten, şu ömrü kısa, küçük sürgünlerden olmak hiç de kolay değildir. Onu her canlı göze alamaz.Onun için dedik ya, herkes Ülkücü olamaz, diye.” Bu romanın benzerlerinden farklı olarak özgün iddiası, yani ana vurgusu (biçimsel tez) hiç kuşkusuz orijinalliği, ele alınış biçimi ve işlenişidir. Daha farklı bir ifadeyle roman sanatının ana unsurları olan mekân-öykü-zaman üçlemesindeki mekân unsurunu ön plana çıkartmasıdır. Ve bu özgün iddia özele indirgendiğinde yani romanın ana fikirsel vurgusu Türklük ise ve Türklükten niyazımız da bütün bir Türk dünyasıysa, romanın gerçek mekânsal ekseni bütün bir Türklük coğrafyasıdır.İddiamız odur ki bu denli geniş bir mekân unsurunun romanın diğer unsurlarıyla (öykü, zaman) senkronize bir biçimde ele alınıp harmanlanması yalnız Türk edebiyatında değil, dünyanın farklı edebiyat disiplinlerinde de az rastlanır, hatta hiç rastlanmayan bir durumdur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Üstte Gök Çökmedikçe / Kızıl (2. Kitap) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Üstte Gök Çökmedikçe / Kızıl (2. Kitap).

... Kitap). Üstte Gök Çökmedikçe - Mavi (3 ... Üstte Gök Çökmedikçe - Kızıl (2. Kitap) Mahmut Yıldırım ... . Kitap). Mahmut Yıldırım, Üstte Gök Çökmedikçe - Kızıl (2. Kitap) Kitabını Tüm Avrupa'dan Sipariş Etmek İçin Köln Kütüphane'yi tercih edebilirsiniz. Üstte Gök Çökmedikçe - Kızıl (2. Kitap) (9786059444668). 45 TL. "Büyük yağmur ormanlarında Muson rüzgârları eser. Bu rüzgârların yol açtığı büyük sağanaklar dağların yüksek yamaçlarından, verimli ovalardan sürükleyip getirdiği alüvyonlu toprakları kıyılara... Bültene Abone Ol. Üstte Gök Çökmedi ... Üstte Gök Çökmedikçe - Kızıl (2. Kitap) - Mahmut Yıldırım | Kitapx ... ... Bültene Abone Ol. Üstte Gök Çökmedikçe - Kızıl (2. Kitap). Bağlantıyı al. Facebook. Kasım 04, 2018. Üstte Gök Çökmedikçe - Kızıl (2. Kitap) Mahmut Yıldırım Post Yayın. Mahmut Yıldırım kitapları ve Post Yayınları 2018 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 6 milyon kitap NadirKitap.com'da. Kitap Tanitimi "Büyük yagmur ormanlarinda Muson rüzgârlari eser. Bu rüzgârlarin yol actigi büyük saganaklar daglarin yüksek yamaclarindan, verimli ovalardan sürükleyip getirdigi alüvyonlu topraklari... 31.50 TL. "Büyük yağmur ormanlarında Muson rüzgârları eser. Bu rüzgârların yol açtığı büyük sağanaklar dağların yüksek yamaçlarından... 30.46 TL. "Büyük yağmur ormanlarında Muson rüzgârları eser. Bu rüzgârların yol açtığı büyük sağanaklar dağların yüksek yamaçlarından... Mahmut Yıldırım. "Büyük yağmur ormanlarında Muson rüzgârları eser. Bu rüzgârların yol açtığı büyük sağanaklar dağların yüksek yamaçlarından... Büyük Kar. 35,10 TL. Üstte Gök Çökmedikçe / Sarı (4. Kitap). 31,20 TL. "Büyük yağmur ormanlarında Muson rüzgârları eser. Bu rüzgârların yol açtığı büyük sağanaklar dağların yüksek yamaçlarından, verimli ovalardan sürükleyip getirdiği alüvyonlu toprakları kıyılara... Alış-Veriş Listeme Ekle. Üstte Gök Çökmedikçe / Kızıl (2. Kitap). Büyük Kar. 33,75 TL. Üstte Gök Çö...