Üç Büyük Usta: Leonardo - Michelangelo - Raphael

Alessandro Vezzosi

Üç Büyük Usta: Leonardo - Michelangelo - Raphael
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-07-05
YAZAR Alessandro Vezzosi
ISBN 9756264706
DOSYA FORMATI 4,10 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

1 Haziran - 31 Temmuz 2012 tarihleri arasında MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi, Beş Kubbe Salonu’nda gerçekleşecek ve İsveçli Sergi Tasarım Şirketi “Excellent Exhibitions AB” tarafından tasarlanan, alanlarında uzman İtalyan küratörler Alessandro Vezzosi ve Francesco Buranelli tarafından hayata geçirilen “The Great Masters” sergisi Türkiye’de açılacak ilk interaktif sanat sergisidir. Serginin kataloğu, üç büyük usta üzerinden yola çıkarak 16. Yüzyıl İtalya’sını ve Rönesans’ı anlatıyor. Bu dönemin en önemli keşifleri olan Perspektif, Anatomi ve Ayna sergi içinde farklı deneyimlerle okuyucu ile buluşuyor. Bilim ve sanatın iç içe geçtiği bu dönemde hem sanatçı, hem bilim insanı olarak insanlığa sayısız eser bırakan üç büyük ustanın Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Yayını olarak çıkan sergi kataloğunda Michelangelo’nun Sistin Şapeli’ndeki eserleri, Davud heykeli, Leonardo’nun Son Yemek freski, anatomi çalışmaları, Vitrivius İnsanı, modelleri, Raphael’in yapmış olduğu bir çok resmi ve Atina Okulu freski hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Üç Büyük Usta: Leonardo - Michelangelo - Raphael i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Üç Büyük Usta: Leonardo - Michelangelo - Raphael.

...ıkarak 16. Yayını olarak çıkan sergi kataloğunda Michelangelo'nun Sistin Şapeli'ndeki eserleri, Davud heykeli, Leonardo'nun Son Yemek freski ... Üç Büyük Usta: Leonardo Michelangelo Raphael... | Okurhan ... ... Serginin kataloğu, üç büyük usta üzerinden yola çıkarak 16. Yüzyıl İtalya'sını ve Rönesans'ı anlatıyor. Bu dönemin en önemli keşifleri olan Perspektif, Anatomi ve Ayna sergi içinde farklı deneyimlerle... Yazarın Diğer Kitapları. %38. Leonardo da Vinci Evren Bilimi ve Sanatı. Alessandro Vezzosi. Yapı Kredi Yayınları. Alessandro Vezzosi, Üç Büyük Usta: Leonardo, Mich ... Üç Büyük Usta: Leonardo, Michelangelo, Raphael... | Kitap365.com ... . %38. Leonardo da Vinci Evren Bilimi ve Sanatı. Alessandro Vezzosi. Yapı Kredi Yayınları. Alessandro Vezzosi, Üç Büyük Usta: Leonardo, Michelangelo, Raphael Kitabını Tüm Avrupa'dan Sipariş Etmek İçin Köln Kütüphane'yi tercih edebilirsiniz. Okurhan. Kitaplığa Ekle. Üç Büyük Usta: Leonardo Michelangelo Raphael. Serginin kataloğu, üç büyük usta üzerinden yola çıkarak 16. Yüzyıl İtalya'sını ve Rönesans'ı anlatıyor. Yazarın Diğer Kitapları. %20. Leonardo da Vinci Evren Bilimi ve Sanatı. Alessandro Vezzosi. Yapı Kredi Yayınları....