Bir Teröristin İtirafları

Richard Jackson

Bir Teröristin İtirafları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-10-13
YAZAR Richard Jackson
ISBN 6056575716
DOSYA FORMATI 7,83 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitapta teröristler, bizlere, yani teröre maruz kalanlara, yani teröristlerin karşısındaki “masum” insanlara, bizlerden tamamen farklı yaratıklar olarak değil de, bizim gibi, geçmişleri, çocuklukları, duyguları, özlemleri ve değerleri olan insanlar olarak ele alınarak, gerçekçi bir bakış açısı ile sunulmaya çalışılıyor. Yazar, bir teröristi insan olarak tanıma korkumuzun, terörizmin özünde barındırdığı haksız fiilleri, yanlışlıkları büyüttüğünü ve derinleştirdiğini, buna ek olarak, bir teröristin amaçlarının anlaşılması ile terörist şiddetin mazur gösterilmesinin ayrıştırılabileceğini ve hatta ancak bu algılama biçimi sayesinde kendi kendini engellemekte olan terörizm karşıtı politikaların gözden geçirilerek başarıya ulaşma ihtimallerinin olabileceğini ileri sürüyor.Kime terörist denir? Kim mağdurdur? Bir mağdur nasıl teröriste dönüşür? Orta Doğu’da terörizm parantezinde neler yaşanmaktadır? Devlet ya da bireysel kaynaklı Batılı terörizm nasıl hafifsenmektedir ve hatta yok sayılmaktadır? Bu ve bunun gibi soruların cevapları hakkında, ama en çok da terörizmin, mağdur/terörist ayrımı, doğulu/batılı ayrımı yapmaksızın, tüm insanların hayatını nasıl korkunç bir kabusa dönüştürdüğü ve vicdanlarımızı nasıl yaraladığı hakkında önemli ipuçlarını bu kitapta bulabileceksiniz.Deşifre edilmiş bir sorgu tutanağı raporu formatında yazılan romanın iki kahramanı var; biri terörist zannıyla takip edilen bir Arap ekonomi profesörü, diğeri bir MI5 subayı. Kitap, eleştirel terörizm çalışmaları yapan Uluslararası İlişkiler Profesörü Richard Jackson’un ilk romanı. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bir Teröristin İtirafları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bir Teröristin İtirafları.

...erine teslim olan bir teröristin itirafları Batı basınının tüm iddialarını çürütüyor ve oynanan büyük oyunu gözler önüne seriyor ... Bir Teröristin İtirafları Richard Jackson ... . Bir teröristin itirafları... Show Ana Haber 15.528 views1 months ago. 10:26. Cafesiyaset.com.tr 460.981 views1 year ago. 2:51. Bir PKK'lı teröristin itirafları... Teslim olan teröristin itirafları! Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nda teslim olan YPG/PKK'lı bir teröristin itiraflarını yayınladı. Bir teröristin itirafları. ADV Şimdi Dayanışma Zamanı. orman işçisinin öldürülmesi ve 2 yıl önce yine Bingöl'de mayın döşenerek ... Bir Teröristin İtirafları | Kitap.net ... . Bir teröristin itirafları. ADV Şimdi Dayanışma Zamanı. orman işçisinin öldürülmesi ve 2 yıl önce yine Bingöl'de mayın döşenerek 9 askerin şehit edilmesi eylemleri dahil 21 silahlı eyleme katıldığını itiraf etti. Bu sözler Barış Pınarı harekatanın başladığını duyunca, örgütten kaçıp mehmetçiğe teslim olan bir teröriste ait... Fark edermi ki teroristin icinde hepsi var. H.K.'nin ifadesinde şunlar yer aldı: "Bir köylümüz vasıtasıyla örgüte katıldım. Kandil'de kaldığım sürede tecavüze uğrayan ve hamile kalan iki kadın gözümün önünde kurşuna dizildi. Bir teröristin itirafları. gönderen |Cansu| » Pzr Kas 11, 2007 8:58. 13 yıl dağda kaldıktan sonra İngiliz The Times'a konuşan kadın terörist Zerya'nın çarpıcı itirafları... Nostalji niteliğinde bir video daha. Bir çok liseli bu yılları bilmez, terör örgütüne yoğun operasyonların yapıldığı çiller döneminden bir PK... Websitelerimizde, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 36. Maddesi uyarınca, sadece yazıların sahibi olan köşe yazarlarının ad soyad bilgileri, yazı sahibi gazete bilgisi... Bir Teröristin Itirafları. Yakalanan Teröristten Kan Donduran İtiraflar Bana Ve. Click Images to Large View Pkkdan Kaçan Kadın Teröristin Itirafları Olay Olacak 3. Bir teröristin itirafları... 'Elime zorla silah verdiler, türk devletini vuracaksın dediler'... Bir teröristin itirafları...1:41. Show Ana Haber 15.509 lượt xem. Güvenlik güçlerine teslim olan 'Bahoz Ahmet' kod adlı PKK'lı terörist, 'Çözüm süreci' boyunca PKK'nın yaptığı hazırlıkları anlatırken, örgütün Suriye'deki sokak çatışmalarından edindiği deneyimlere... Bir teröristin itirafları. PKK terör örgütüne mensup 240 kişi, 24 Temmuz 2015'ten bugüne güvenlik güçlerine teslim oldu. - Bir teröristin itirafı. Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 3 terörist, 24-25 Temmuz... Bir teröristin itirafları... Show Ana Haber. 16K Views 0K Likes. Barış Pınarı harekatanın başladığını duyunca, örgütten kaçıp mehmetçiğe teslim olan bir teröriste ait... 23 TL. Yazar, bir teröristi insan o...