Kur'an-ı Nasıl Anladım?Çeşitli Meseleler ve Çözümleri

Recep Uygun

Kur'an-ı Nasıl Anladım?Çeşitli Meseleler ve Çözümleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-07-16
YAZAR Recep Uygun
ISBN 6051274867
DOSYA FORMATI 8,83 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Evrensel olan İslam dini; insanlara maddi ve manevi anlamda yol göstermiş, tüm insanlığı aydınlatarak dünya ve ahiret hayatlarına ışık tutmuştur.Ne yazık ki bazı şer güçler (iç ve dış mihraplar) her yönden saldırarak bu nuru söndürmeye çalışmış, başarılı olamayınca da Kur'an ayetlerini, Peygamber Efendimizin hadislerini kendi çıkarları doğrultularında kullanarak düşünce kirliliği oluşturmuşlardır.Biz de düşünce kirliliğine bulaşan insanlarlaaynı akıbeti paylaşmış, sonra da uzun uğraşlar sonunda hakka ulaşmıştık. Bu kitap bu süreçiçerisinde hayatın içinden kesitler sunarak yaptığımız sohbetleri, tartışmaları ve güncelolayları dini konularla bağdaştırarak, insanlarınzihinlerine takılan sorulara cevap vermiş, bu hususlardaİslam ülkelerinin en sevilen ve tanınan alimlerinin görüşlerini sizlere sunarak Kuran'ı anlamanın yollarınıaz da olsa açmaya çalışmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kur'an-ı Nasıl Anladım?Çeşitli Meseleler ve Çözümleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kur'an-ı Nasıl Anladım?Çeşitli Meseleler ve Çözümleri.

...veretin devlet yönetiminde kullanılması çeşitli problemlerin ve meselelerin çözümünü gerekli kılmaktadır ... Dinî Meselelerin Çözümünde Temel İlke ve Yöntemler | Fikir.Gen.Tr ... . Kuran'ı Nasıl Anladım Çeşitli Meseleler ve Çözümleri. İslam ülkelerinin en sevilen ve tanınan alimlerinin görüşlerini sizlere sunarak Kuran'ı anlamanın yollarını az da olsa açmaya çalışmıştır. Güzel, ama meal okumak bize dört başı mamur bir Kur'an'ı anlama imkânı sunamıyor, sunamaz da. Kur'an-ı Kerim'de bu meseleler herkesin anlayabileceği açıklıkta ve sadelikte dile getirilmemiş. (Güncel Mes ... Güncel Meseleler Ve Dini Çözümler ... . Kur'an-ı Kerim'de bu meseleler herkesin anlayabileceği açıklıkta ve sadelikte dile getirilmemiş. (Güncel Meseleler Ve Dini Çözümler-Prof.Dr.Faruk Beşer, Sayfa 10). Hukukî meseleler¸ ekonomik meseleler¸ yani insanı ilgilendiren her konuda Hoca kendisine müracaat edilen kişidir. ...özünü teşkil eden üç temel meseleyi tanıtacağım. Bu bahsin ikna edici bir açıklığa kavuşmasında Bediüzzaman çeşitli tahlillere girer. Ve hâkim, hakaik-i Kur'âniye ve imaniye olacaktır." der.80. GÜNÜMÜZ İSLAM DÜNYASI'NDA MESELELER VE ÇÖZÜM YOLLARI ULUSLARARASI SEMPOZYUM 10-12 EKİM 2016 BİLDİRİLER Editörler Dr. Cezmi BAYRAM Prof. kuranı kerimi anlamadan okumak, kuran anlamadan okunur mu ?, kuranı kerim anlamadan KUR'AN-I NASIL OKUMALIYIZ (Mustafa İslamoğlu) - Продолжительность: 14:58 muslimfilm 53 269... Kur'an'ı Nasıl Okumalı? Bu çalışma tamamlandıktan sonra söz konusu meselenin çözüm yollarını gerektiren çeşitli unsurları göz önüne koyarak Kur'an'ı tedkik etmelidir. hayatında, nasıl bir fonksiyon icra eder, bu mesele üzerinde biraz durmaya ihtiyaç, hatta. Matematik nasıl değişmez, fakat gelişir ve gelişiyor ise Kuran'ı anlama işi de böyledir ve buna benzer, diyebiliriz. Ne yazık ki bazı şer güçler (iç ...