Kötülüğün Felsefesi

Lars Svendsen

Kötülüğün Felsefesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-11-01
YAZAR Lars Svendsen
ISBN 6056727191
DOSYA FORMATI 10,86 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Filmlerde, siyasi demeçlerde ve haber bültenlerinde “kötülük” gündelik gerçekliğimizin parçası bir sözcük haline geldi. Yalnızlık, korku, özgürlük gibi kavramların felsefi ve tarihsel izini sürdüğü önceki eserleri övgüyle karşılanan yazar Lars Svendsen, Kötülüğün Felsefesi’nde, yaşanmış gerçek cinayet ve katliamlardan filmler ve romanlara, en büyük kötülük saydığı İkinci Dünya Savaşı ve Holocaust’a değin kötülük kavramını faillerin ve mağdurların bakış açısından etraflıca inceliyor. Yazar, düşünürler ve filozoflar eşliğinde güncelliğini koruyan bir sorunun peşine düşer: “Kötülük hakkında nasıl konuşacağız?”Kötülükten bahsederken kullandığımız kelime dağarcığını yitirdik. Bu yüzden Kötülüğün Felsefesi, bu sorunun güncelliği etrafında kötülüğe ilişkin bireysel ve toplumsal deneyimleri düşünebilmenin ufkunu yeniden belirlemeye çalışırken, kötülüğü çağdaş yaşamın olağan bir yüzü olarak; ahlaki, politik ve en çok da pratik içerikleriyle birlikte ele alıyor. Kötülük ahlaki bir mesele olmayı sürdürüyor ve kötü eylemler söz konusu olduğunda hepimiz bunların hem suçlusu hem de kurbanıyız. “Kötü olan normal olandır.” derken normalin ne olduğunu da belirtir Svendsen: “Dünyadaki tüm kötülüğün tek açıklaması biziz; az çok terbiye almış, saygın, normal insanlar.” O halde ahlaki bir sorun uygulamaya ilişkin talebi de beraberinde getirir. “Kötülük ne meşrulaştırılmalı ne de sözde açıklamalarla savuşturulmalıdır. Yapmamız gereken kötülükle mücadele etmektir.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kötülüğün Felsefesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kötülüğün Felsefesi.

...ğildi - hiç de öyle değildi. Bu PDF Kötülüğün Felsefesi! Onun için ne ?! "Ve ben sadece ... Kötülüğün Felsefesi Lars Fr. H. Svendsen ... ... diğer insanlardan benzer şeyler duydum, gülümsedim. Kötülüğün Felsefesi Lars Svendsen Redingot Kitap. Filmlerde, siyasi demeçlerde ve haber bültenlerinde "kötülük" gündelik gerçekliğimizin parçası bir sözcük haline geldi. Yalnızlık, korku, özgürlük gibi kavramların felsefi ve tarihsel izini sürdüğü önceki eserleri övgüyle karşılanan yazar Lars Svendsen, Kötülüğün Felsefesi'nde, yaşanmış gerçek cinayet ve... Kötülüğün Felsefesi kitabını inceleyin, benzer kitaplarla karşılaştırın, kitap yor ... KÖTÜLÜĞÜN FELSEFESİ / REDİNGOT - 9786056727191 - Kitapsan ... ... Kötülüğün Felsefesi kitabını inceleyin, benzer kitaplarla karşılaştırın, kitap yorumlarını okuyun ve en uygun fiyatı bulun. Kötülüğün Felsefesi - Kitap Fiyatları. Fiyat bilgisi bulunamadı. Yalnızlık, korku, özgürlük gibi kavramların felsefi ve tarihsel izini sürdüğü önceki eserleri övgüyle karşılanan yazar Lars Svendsen, Kötülüğün Felsefesi'nde, yaşanmış gerçek cinayet ve... Yalnızlık, korku, özgürlük gibi kavramların felsefi ve tarihsel izini sürdüğü önceki eserleri övgüyle karşılanan yazar Lars Svendsen, Kötülüğün Felsefesi'nde, yaşanmış gerçek cinayet ve... Bunlardan biri de en çok din, varlık ve siyaset felsefesinde kullanılan "Kötülük" problemi. "karmaşık" problemlerin yanında, Yahudi düşünür Hannah Arendt kötülüğün basit bir tez olduğunu iddia eder. Lars Svendsen. Kitap Tanıtımı. Filmlerde, siyasi demeçlerde ve haber bültenlerinde "kötülük" gündelik gerçekliğimizin parçası bir sözcük haline geldi. Kötülüğün Felsefesi - Redingot Kitap - 9786056727191 - Lars Svendsen - - Filmlerde, siyasi demeçlerde ve haber bültenlerinde "kötülük" gündelik gerçekliğimizin. Yalnızlık, korku, özgürlük gibi kavramların felsefi ve tarihsel izini sürdüğü önceki eserleri övgüyle karşılanan yazar Lars Svendsen, Kötülüğün Felsefesi'nde, yaşanmış gerçek cinayet ve... Yalnızlık, korku, özgürlük gibi kavramların felsefi ve tarihsel izini sürdüğü önceki eserleri övgüyle karşılanan yazar Lars Svendsen, Kötülüğün Felsefesi'nde, yaşanmış gerçek cinayet ve... Yalnızlık, korku, özgürlük gibi kavramların felsefi ve tarihsel izini sürdüğü önceki eserleri övgüyle karşılanan yazar Lars Svendsen, Kötülüğün Felsefesi'nde, yaşanmış gerçek cinayet ve... Yalnızlık, korku, özgürlük gibi kavramların felsefi ve tarihsel izini sürdüğü önceki eserleri övgüyle karşılanan yazar Lars Svendsen, Kötülüğün Felsefesi'nde, yaşanmış gerçek cinayet ve... Yalnızlık, korku, özgürlük gibi kavramların felsefi ve tarihsel izini sürdüğü önceki eserleri övgüyle karşılanan yazar Lars Svendsen, Kötülüğün Felsefesi'nde, yaşanmış gerçek cinayet ve... Bu ürün tedarik aşamasındadır. Kötülüğün ...