Güvercinköy

Ahmet Turan Tiryaki

Güvercinköy
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-10-23
YAZAR Ahmet Turan Tiryaki
ISBN 6056785276
DOSYA FORMATI 7,84 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Adını koyamasak da başka başka noksanlıkların altını çizsek de hepimiz farkındayız yaşamın sıradanlığının; onun için şiir, resim, müzik ve hikâye var. Anlık hissedişlerin aydınlığına renklerle, melodilerle, sözlerle süreklilik kazandırmaya çalışıyoruz. Bazen acıların bazen neşenin hülasa hayata dair her şeyin hasılasından beslenen sanat sâyesinde hayatımıza büyüyü âdeta raptediyoruz. Tarife gelmeyen hisleri; birkaç cümle, bir dize, birkaç çizgi, birkaç nota ile gözler önüne serip, bazen canımızı acıtsa da hayata anlam katanlar olmasaydı, belki de insanın bir ruhu var mı tartışmasını yapma ihtiyacı hissetmezdik. Gerçek dünyanın acıları sona ermez hatta kimi zaman hikâyeler gerçek dünyanın acılarının kat be kat üstünde bir acıyı yüreğimizin orta yerine bırakabilir. Bir tek farkla: Hikâyeler acılar da dâhil her şeyi anlamsız olmaktan çıkartarak tekâmülün bir basamağı hâline getirirler.Ahmet Turan Tiryaki hikâyeleriyle hayata büyüyü, acıları umutlarla mezcederek yeniden getiriyor ve bunu yaparken de Edith Piaf, Tanburi Cemil Bey, Chopin, Müslüm Gürses, Sıdkî Baba, Almas Yıldırım gibi isimlerin hayatlarından ilhamını alıyor. Cemil Bey’in içindeki sesleri duyurma tahassürüyle geçen ömrüne bir saygı duruşu niteliğindeki “Saide Sana Biraz Tanbur Çalayım mı?” hikâyesi hayata büyüyü yeniden getiren ruhların kapısını açıyor âdeta: “Cemil, bilhassa yalnız başına kaldığı zaman kemençesine dokunur dokunmaz bir cezbeye kapılıyordu. Sanki biraz evvel parlayıp sönen bir yıldızın üzerinde oturuyor, orada biraz dinlendikten sonra gelip geçen bir kuyruklu yıldızın üzerine sıçrıyor, Güneş’in, Ay’ın ve uzaydaki türlü çeşit bulutların etrafında dönüyor, kâinatın sesini ruhuyla dinliyor, yorulunca Ay’da soluklanıp, uyuya kalıyordu. Böylesine olağanüstü bir seyahatten sonra sabah olup da Dünya’da gözlerini açınca, uğraşmak zorunda kaldığı her şey Cemil’e ağır geliyor, onu mutsuz ediyordu.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Güvercinköy i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Güvercinköy.

...009 - 20:08. köy düğünü. 8 BİN 800M2 ... Güvercin Köy Temmuzda Açılıyor ... . Güvercin Köy'ün projelerinin tamamlandığını ifade eden Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi'nin Dünyada bir ilki gerçekleştirerek Güvercin Köyü kurmaya başladığını belirtti. Güvercin köyü. Köy bilgi formu. Köyün adı. İlçesi. Nüfusu. Güvercin köyü. Güvercin köy tanıtıldı. 09 Mart 2016 16:49. Odunpazarı Belediyesi, dünyada bir ilk olarak hayata geçireceği 'Güvercin Köy' projesinin tanıtımını gerçekleştirdi. Güvercin Köyü, Batman ilinin Merkez i ... Güvercin Köyü, Merkez Haritası ve Uydu Görüntüleri - haritayer.com ... . Güvercin Köyü, Batman ilinin Merkez ilçesine bağlı bir yerdir. Güvercin Köyü posta kodu 72000 olarak belirlenmiştir. Güvercin Köyü coğrafi koordinatları ise, 37.933771, 41.17234 dir. 75. Yıl Mahallesi Van Sokak'ta inşa edilen Güvercin Köy'de ekipler sona yaklaştı. Peyzaj çalışmaları ve son rötuşların yapıldığı Güvercin Köy'de, ekipler çalışmaların kısa sürede bitirileceğini belirtti. ...Dünyada bir ilki daha gerçekleştirdiğini söyleyen Başkan Kurt, "75.Yıl Mahallesi'nde 15 bin metrekare alan üzerine Güvercin Köy inşa ediyoruz. Güvercin Köy'de 136 adet güvercin kafesi bulunacak. Eskişehir Güvercin Köy. Türkiyenin en büyük Güvercinköyü. Güvercinlere adanmış bir köy. Tüm güvenlik önlemleri altında güvercinseverlere sunulan dev hizmet. KARS ARPAÇAY GÜVERCİN Köyü Nüfusu ve Diğer Bilgileri. Bağlı Olunan İl AdıKARS. Kars arpaçay güvercin köyü yıllara göre nüfus verileri. Yıl. Köy adı. Güvercin Köy...