Gürcü Hatun

Gisele Durero Köseoğlu

Gürcü Hatun
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-05-07
YAZAR Gisele Durero Köseoğlu
ISBN 6052363089
DOSYA FORMATI 6,53 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Mahperi Hatun romanının ikinci cildi olan Gürcü Hatun 13. yüzyıl Anadolu Selçuklu Devleti’ndeki yaşanan olayları gözler önüne seriyor. Aşk ve Nefret…Mahperi Hatun, eşi Alaeddin Keykubad’ın zehirlenerek öldürülmesinden sonra, oğlunun iktidarını güçlendirmek için Emir Köpek’le amansız bir çekişmeye girer. Genç Sultan Gıyaseddin Keyhüsrev, Gürcü Hatun olarak nam salacak güzel Tamara ile evlenir. Anadolu’ da geçici bir bahar havası eser.Ama bu fazla sürmeyecektir. Korkunç tehlikeler Selçuklu Devleti’nin üzerine çökmektedir.Savaş ve Ölüm…Emir Köpek’in gizli emelleri, Baba Resul isyanı, Moğol İstilası, Emir Karatay’ın uğraşıları.Mutluluk ve Hoşgörü…İktidar hırsı olmayan Gürcü Hatun mutluluğu dinde aramaktadır. Müslüman olduktan sonra huzuru Mevlana’nın müridi olmakta bulur ve Mevlana’nın ölümünden sonra onun türbesini yaptırır.Gisèle Durero Köseoğlu’nun yıllar süren araştırmaları sonucunda yazdığı Mahperi Hatun ve Gürcü Hatun romanları Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşu arifesinde Anadolu SelçukluDevleti’nin son zamanlarını mercek altına almaktadır. Gürcü Hatun romanı sadece bir tarihi roman değil aynı zamanda bir sanat tarihi belgeseli ve bir felsefi araştırmadır.Arka Kapak Yazısından.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gürcü Hatun i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gürcü Hatun.

... Gürcü Hatun. Wikipedia open wikipedia design ... Gürcü Hatun Gisele Durero Köseoğlu ... . Queen consort of Sultanate of Rum. The sun is thought to represent Gürcü Hatun and the lion the sultan. (see also Lion and Sun). _ Gürcü Hatun (Hatunların Övüncü). Aynüddevle duydukları ve gördükleri karşısında şaşkın bir halde Gürcü Hatun'un yanına giderek belli belirsiz olan resimleri teslim eder. Gürcü Hatun (Gürcüce: გურჯი-ხათუნი) (fl. 1237-1286?), Gürcü prenses ve Anadolu Selçuk ... Gürcü Hatun - BKM Kitap ... . 1237-1286?), Gürcü prenses ve Anadolu Selçuklu Devleti sultanı II. Doğum adı Tamar olup evlendikten sonra Gürcü Hatun ismi ile anılmıştır. Gürcü Hatun (Gürcüce: გურჯი-ხათუნი, "gurci h'atuni" ) (fl. 1237-1286?), Gürcü prenses. Sonradan Müslüman olan Gürcü Hatun, Muhammed Celaleddin-i Rumi'nin hamisidir. Genç Sultan Gıyaseddin Keyhüsrev, Gürcü Hatun olarak nam salacak güzel Tamara ile evlenir. Mutluluk ve Hoşgörü… İktidar hırsı olmayan Gürcü Hatun mutluluğu dinde aramaktadır. Devamında emirlere renkli elbiseler, seçkin ve değerli hediyeler verdi. Ömrünün sonuna kadar Gürcü Hatun a sevgisi artarak çoğaldı. Gürcü emirler ve aznavurlar da saltanat dergâhına geldiler. Princess of Georgia, wife of Sultan Muhammad Ghias ud-din Kaikhushru II, Sultan of Konia. Gürcü Hatun. Queen consort of Sultanate of Rum. She was the mother of sultan Kayqubad II and patron to Rumi. Her title Gürcü Hatun means "Georgian Lady" in Turkic languages. Gelelim Gürcü Hatun kitabına. Tuğrul Bey'in oğlu Muhammed bin Davud Gürcü kraliçesi (kralı) Rusudan ile evlenmiştir. Güneşin Gürcü Hatun'u, Aslan'ın Sultan'ı temsil ettiği düşünülür. Dirhem, Sivas, 638 H. (1240-1241). Güneşin Gürcü Hatun'u, Aslan'ın II. Gürcü Hatun (Gürcüce: გურჯი-ხათუნი, "gurci h'atuni" ) (fl. 1237-1286?), Gürcü prenses. 1237-1286?), Gürcü prenses ve Anadolu Selçuklu Devleti sultanı II. guercue hakuna matata, guercue hatun surucu Gürcü Hatun (Gürcüce: გურჯი-ხათუნი) (fl. 20.94 TL. Genç Sultan Gıyaseddin Keyhüsrev, Gürcü Hatun olarak nam salacak güzel Tamara ile evlenir. Anadolu' da geçici bir bahar havası eser. Ama bu fazla sürmeyecektir. 25.13 TL. Genç Sultan Gıyaseddin Keyhüsrev, Gürcü Hatun olarak nam salacak güzel Tamara ile evlenir. Anadolu' da geçici bir bahar havası eser. Ama bu fazla sürmeyecektir. Grc Hatun Georgian fl 12371286 was a Georgian royal princess from Bagrationi dynasty and Queen consort of Sultanate of Rum being favorit. Genç Sultan Gıyaseddin Keyhüsrev, Gürcü Hatun olarak nam salacak ...