Fazıl SayPiyanist, Besteci, Dünya Yurttaşı

Jürgen Otten

Fazıl SayPiyanist, Besteci, Dünya Yurttaşı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-07-11
YAZAR Jürgen Otten
ISBN 6055411336
DOSYA FORMATI 11,44 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dünyanın birçok ülkesi, dünyaca ünlü bu piyanisti onurlandırmak üzere birbiriyle yarışıyor. Aldığı otuza yakın uluslararası ödül bunun kanıtı. Avrupa Birliği onu “Kültür Elçisi” unvanıyla doğu ve batı ülkelerinin kültürleri arasında köprü kurmakla görevlendiriyor. Salzburg Festivali’nin açılış konseri onun dünya prömiyeri ile açılıyor. Japonya, 2009’da Tokyo’da adına bir festival yapıyor. Fransa ve Almanya’da ona özel geceler düzenleniyor. O ise, sanatıyla ve tüm varlığıyla, insanlığın müzikal sesini yükseltme çabasıyla yaşıyor.Fazıl Say, dünya mükemmel olmadığı için sanat var, diyen ve kendisini dünya yurttaşı olarak tanımlayan bir insan. “Türkiye’ninönümüzdeki 55 yıl içerisinde uluslararası platformda politik anlamda etkin bir rolü olacağını ve dünyada önemli ilk on ülkearasına gireceğini düşünüyorum. Fakat kültürel yaşama gelince: bir sanatçı için Türkiye’de yaşamak günümüzdeki kadar zor olmamıştı.” diyerek, derdini ortaya koyan bir sanatçı. “Ülke, çağdaş anlayışta olanlar ve devleti yöneten partiyi oluşturan İslamcılarolmak üzere, ikiye bölünmüş durumda. Onların sözü geçiyor. Bu nedenle diğer taraf -ki ben de kendimi burada görüyorum- çokdertli. Haksız da değil. İran gibi mi olacağız sorusunu yöneltmek sıradan bir kuruntu değil; bir ölçüde gerçeğin ta kendisi.” diyebilecek kadar cesur biri.Her çağda ve her coğrafyada görülen, gericiliğe muhalefet etme görevini yerine getiren tüm gerçek sanatçılar gibi, Fazıl Say da, ülkesindeki çarpıklık ve bozukluklara dikkat çekmeyi görev ediniyor. Fazıl Say’ın sanatçı duyarlılığıyla ortaya koyduğu bu muhalif tutumu, yurdumuzun emperyalizm ve yobazlık kıskacından kurtuluşu yolunda verilen mücadeleye katkı sağlıyor. Elinizdeki kitap, Fazıl Say’ın özel yaşamına ve sanat kariyerine dair bilinmeyen pek çok konuya ışık tutmanın yanı sıra bu katkının da altını çiziyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Fazıl SayPiyanist, Besteci, Dünya Yurttaşı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Fazıl SayPiyanist, Besteci, Dünya Yurttaşı.

...ükemmel olmadigi için sanat var, diyen ve kendisini dünya yurttasi olarak ... Piyanist-Besteci-Dünya Yurttaşı Fazıl Say - Jürgen Otten : %25... ... ... Dünyanın birçok ülkesi, dünyaca ünlü bu piyanisti onurlandırmak üzere birbiriyle yarışıyor. Fazıl Say, dünya mükemmel olmadığı için sanat var, diyen ve kendisini dünya yurttaşı olarak tanımlayan... Yazar. : Jürgen Otten. Fazıl Say; Piyanist, Besteci, Dünya Yurttaşı. Fazıl Say, dünya mükemmel olmadığı için sanat var, diyen ve kendisini dünya yurttaşı olarak tanımlayan bir insan. Piyanist-Besteci-Dünya Yurttaşı Fazıl Say. ₺9.90₺19.90. Dünyanın ... Arama - Piyanist-Besteci-Dunya Yurttasi Fazil Say ... . Piyanist-Besteci-Dünya Yurttaşı Fazıl Say. ₺9.90₺19.90. Dünyanın birçok ülkesi, dünyaca ünlü bu piyanisti onurlandırmak &... D_r0000000406786. Dünyanın birçok ülkesi, dünyaca ünlü bu piyanisti onurlandırmak üzere birbiriyle yarışıyor. Fazıl Say, dünya mükemmel olmadığı için sanat var, diyen ve kendisini dünya yurttaşı olarak tanımlayan... Salzburg Festivali'nin açılış konseri onun dünya prömiyeri ile açılıyor.Japonya, 2009'da Tokyo'da adına bir festival yapıyor. Piyanist-Besteci-Dünya Yurttaşı Fazıl Say ile ilgili kitaplar. Piyanist-Besteci-Dünya Yurttaşı Fazıl Say Piyanist, Besteci, Dünya Yurttaşı. Dünyanın birçok ülkesi dünyaca ünlü bu piyanisti onurlandırmak üzere birbiriyle yarışıyor. Dünyanın birçok ülkesi, dünyaca ünlü bu piyanisti onurlandırmak üzere birbiriyle yarışıyor. Fazıl Say, dünya mükemmel olmadığı için sanat var, diyen ve kendisini dünya yurttaşı olarak tanımlayan......