Kır Sosyolojisi (Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü)

Ertan Özensel

Kır Sosyolojisi (Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-01-01
YAZAR Ertan Özensel
ISBN 6051961132
DOSYA FORMATI 3,44 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ülkemizde de yaşanan hızlı sosyo-ekonomik ve siyasal değişmeler, kırsal alanlar üzerinde etkili olmuş, kırsal yapılarda daha önce görülmemiş biçimlerde büyük değişimlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de nüfus, kent lehine hızla değişmiştir. Bu durum, kırı sosyal bilimlerin inceleme objesi olmaktan çıkarırken, kenti popüler bir alan haline getirmiştir. Türkiye'de kır sosyoloji çalışmalarının azlığının yanı sıra, bu çalışmalarının birçoğunda karşılaşılan asıl sorun, pozitivist metodolojik yaklaşımların ötesinde, gelişmeci paradigmaların ileri sürdüğü sorunların ve çözüm yollarının, Türkiye'de de aynı şekilde gerçekleşeceği tezlerinin yaygın bir şekilde kabul görmesidir. Kır sosyolojisi çalışmalarındaki bu algı, kırsal yapılara dair toplumsal değişim süreçlerinin anlaşılmasını güçleştirmede önemli rol oynamıştır. Mevcut toplumsal gerçekliğin anlaşılmasında, kırsal kesimin önemli bir yeri vardır. Diğer alanlar kadar, sosyolojik bir bakış açısıyla kırsal yapıların ele alınıp değerlendirilmesi, Türkiye'nin toplumsal gerçekliğinin anlaşılması açısından büyük bir öneme sahip olduğu görülmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kır Sosyolojisi (Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kır Sosyolojisi (Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü).

...ların Dönüşümü). ve çözüm yollarının Türkiye'de de aynı şekilde gerçekleşeceği tezlerinin yaygın bir şekilde kabul görmesidir ... Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü Kır Sosyolojisi ... . Alış-Veriş Listeme Ekle. Kır Sosyolojisi (Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü). ve çözüm yollarının Türkiye'de de aynı şekilde gerçekleşeceği tezlerinin yaygın bir şekilde kabul görmesidir. Yazar. : Ertan Özensel. Kır Sosyolojisi; Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü. Mevcut toplumsal gerçekliğin anlaşılmasında, kırsal kesimin önemli bir yeri vardır. Kır sosyolojisi çalışmalarındaki bu algı, kı ... Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü Kır Sosyolojisi ... . Mevcut toplumsal gerçekliğin anlaşılmasında, kırsal kesimin önemli bir yeri vardır. Kır sosyolojisi çalışmalarındaki bu algı, kırsal yapılara dair toplumsal değişim süreçlerinin anlaşılmasını güçleştirmede önemli rol oynamıştır. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de nüfus, kent lehine hızla değişmiştir. 13.92 16. Ertan Özensel. Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü; Kır Sosyolojisi. Türkiye'de kır sosyoloji çalışmalarının azlığının yanı sıra Kır sosyolojisi çalışmalarındaki bu algı, kırsal yapılara dair toplumsal değişim süreçlerinin anlaşılmasını güçleştirmede önemli rol oynamıştır. 20.16 TL. Kır sosyolojisi çalışmalarındaki bu algı, kırsal yapılara dair toplumsal değişim süreçlerinin anlaşılmasını güçleştirmede önemli rol oynamıştır. Kır sosyolojisi çalışmalarındaki bu algı, kırsal yapılara dair toplumsal değişim süreçlerinin anlaşılmasını güçleştirmede önemli rol oynamıştır. kitaphanen.com´da uygun fiyata Çizgi Kitabevi Yayınları markalı Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü Kır Sosyolojisi 9786059108874 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi... Ertan Özensel. Ülkemizde de yaşanan hızlı sosyo-ekonomik ve siyasal değişmeler, kırsal alanlar üzerinde etkili olmuş, kırsal yapılarda daha önce görülmemiş biçimlerde büyük değişimlerin ortaya... Ertan Özensel. Ülkemizde de yaşanan hızlı sosyo-ekonomik ve siyasal değişmeler, kırsal alanlar üzerinde etkili olmuş, kırsal yapılarda daha önce görülmemiş biçimlerde büyük değişimlerin ortaya... Mevcut toplumsal gerçekliğin anlaşılmasında, kırsal kesimin önemli bir yeri vardır. 15.2 16. Ertan Özensel. Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü; Kır Sosyolojisi. Alış-Veriş Listeme Ekle. Kır Sosyolojisi (Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü). ve çözüm yollarının Türkiye'de de aynı şekilde gerçekleşeceği tezlerinin yaygın bir şekilde kabul görmesidir. Kır sosyolojisi çalışmalarındaki bu algı, kırsal yapılara dair toplumsal değişim süreçlerinin anlaşılmasını güçleştirmede önemli rol oynamıştır. Türkiye'de kir sosyoloji çalismalarinin azliginin yani sira, bu Kir sosyolojisi çalismalarindaki bu algi, kirsal yapilara dair toplumsal degisim süreçlerinin anlasilmasini güçlestirmede önemli rol oynamistir. Kır sosyolojisi çalışmalarındaki bu algı, kırsal yapılara dair toplumsal değişim süreçlerinin anlaşılmasını güçleştirmede önemli rol oynamıştır....