Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet

Prof. Dr. Ali Arslan

Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-10-20
YAZAR Prof. Dr. Ali Arslan
ISBN 6059996075
DOSYA FORMATI 9,8 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türkiye, Doğal Alanı ve Tabiî İmkân Sahalarından kaynaklanan mevcut nüfuzunu güce dönüştürmeyi zorlanmadan gerçekleştirebilir. Ancak kendi imkân ve nüfuzunu imha edeceklerle beraber hareket etmemeli, başkalarının strateji ve siyasetlerinin oyuncağı veya tetikçisi olmamalıdır. Ayrıca Türkiye, zemini hazırlamadan, muhatabını bulmadan harekete geçtiği zaman başarısız olmaktadır. Başkalarının hazırladığı zeminde Türkiye’nin kendi stratejisini uygulayabileceğini düşünmek de ham hayalden başka bir anlam taşımamaktadır.Türkiye’nin, Doğal Alanı ve Tabiî İmkân Sahalarını dikkate alarak bir strateji oluşturması gerektiğine şüphe bulunmamaktadır. Stratejik bir devlet olmanın gereği ise söylemden ziyade icraata bakmaktadır. Buradan hareketle, gerçekçi bir strateji oluşturmanın elzem şartlarından birinin de dost ve rakiplerin stratejilerini anlamak olduğu bilinmelidir. Zira en büyük tarihî ve hayatî hatalar, rakip ve/veya dostların strateji değiştirdiğinin fark edilmediği zaman safça yapılanlardır. Bu hatalar bazen ordular, bazen vilayetler, bazen ülkeler kaybettirebilir. Kendi stratejisi ile birlikte diğerlerinin stratejisini bilerek hareket etmek ise; ülkeye, millete, akraba ve dost toplumlara güven ve güç verecektir. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet.

...m üyeliği yapan Prof. Dr. Ali Arslan'ın "DOĞU BATI EKSENİNDE STRATEJİK REKABET" adını taşıyan son kitabı İDİL YAYINLARI'ndan çıktı ... Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet Pdf İndir ... . Ali Arslan. Türkiye, Doğal Alanı ve Tabiî İmkân Sahalarından kaynaklanan mevcut nüfuzunu güce dönüştürmeyi zorlanmadan gerçekleştirebilir. muhammed kılıç. Toplam Ürünler 0. Etiketler: doğu batı ekseninde stratejik rekabet. Doğu-Batı ekseninde stratejik rekabet. ISBNp: 9786059996075. 17.63 TL. Türkiye'nin, Doğal Alanı ve Tabii İmkan Sahalarını dikkate alarak bir strateji oluşturması gerektiğine ... Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet - ePttAVM ... . ISBNp: 9786059996075. 17.63 TL. Türkiye'nin, Doğal Alanı ve Tabii İmkan Sahalarını dikkate alarak bir strateji oluşturması gerektiğine şüphe bulunmamaktadır. Stratejik bir devlet olmanın gereği ise söylemden ziyade icraata... Uluslararası İlişkiler, Dış Politika. Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet. Stratejik bir devlet olmanın gereği ise söylemden ziyade icraata bakmaktadır. Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Doğu Batı Ekseninde Stratejik Rekabet. Mağaza: Fırsat Kapında. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Stratejik bir devlet olmanın gereği ise söylemden ziyade icraata bakmaktadır. Yayınevi...