Ta'limü'l MüteallimTercümesi ve Arapçası

İmam Burhaneddin Ez-Zernuci

Ta'limü'l MüteallimTercümesi ve Arapçası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-10-09
YAZAR İmam Burhaneddin Ez-Zernuci
ISBN 6059815178
DOSYA FORMATI 11,62 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kitabın İçeriğinde:Tercümesi ve Arapça Metni bulunmaktadır.Halife Harun Reşid oğlunu Asmaî’ye, ondan ilim ve edep öğrenmesi için gönderdi. (Asmaî Harun Reşidin oğulları Emin ve Me’mun’un Arap edebiyatında hocalarıydı. Kendisi Arap edebiyatında zamanının en büyük âlimlerindendi. Özellikle lügat ve şiirde dâhiydi) Hayli zaman sonra bir gün halife Asmaî’nin abdest aldığını ve ayaklarını yıkadığını gördü. Kendi oğlu da onun ayaklarına su döküyordu. Bundan dolayı Asmaî’yi;- “Ben sana oğlumu ilim ve edep öğretesin diye göndermiştim. Neden sen ona bir eliyle su dökmesini diğeriyle de ayaklarını yıkamasını emretmedin!” diye ikaz etti. (Buradan anlaşıldı ki ilim ve edep sahibi olmak vezir olmaktan daha yücedir.)“Bir şeyi bin defa dinleyen kimsenin daha sonra aynı şeyi ilk defa dinlediği (halindeki) gibi tazim ve hürmet göstermezse ilim ehlinden olamaz.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ta'limü'l MüteallimTercümesi ve Arapçası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ta'limü'l MüteallimTercümesi ve Arapçası.

...tapkalbi Yayıncılık. İzahul İzhar Raşit Akbal İzhar Tercümesi ... Talimül Müteallim Tercümesi ve Arapçası - Güner Kitapevi ... . Meal-Tefsir-Hadis. Talimül Müteallim Tercümesi ve Arapçası. Talimül Müteallim Tercümesi ve Arapçası. Yeni. Ücretsiz Kargo. Talimül Müteallim Tercümesi ve Arapçası. Stok Kodu / ISBN. : 9786059815178. Kategori. : Arapça, Osmanlıca, Yabancı Dil. Yayın Evi. : Kitap Kalbi. 15 TL. Halife Harun Reşid oğlunu Asmaî'ye, ondan ilim ve edep öğrenmesi için gönderdi. (Asmaî Harun Reşidin oğulları Emin ve Me'mun'un Arap edebiyatı ... Talimül Müteallim Tercümesi ve Arapçası... - Kidega ... . (Asmaî Harun Reşidin oğulları Emin ve Me'mun'un Arap edebiyatında hocalarıydı....