Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye

Abdülhalim Memduh

Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-04-01
YAZAR Abdülhalim Memduh
ISBN 6054613243
DOSYA FORMATI 4,66 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Edebiyat üzerindeki çalışmalar; edebî metin neşri, edebiyat tarihi, tenkîd gibi değişik alanlarda yapılmaktadır.Çok zengin ve köklü bir kültürümüz olmasına rağmen bizdeki edebiyat tarihi üzerine çalışmalar yenidir. Hâlbuki sekizinci yüzyıla âit Orhun Âbideleri ile yazılı olarak başlayan edebiyatımız, günümüze kadar binlerce eser vermiştir. Bunlar üzerinde edebî çalışmalar da ortaya konulmuştur. Fakat bunlar, edebiyatımızın zenginliği oranında değildir. Bununla beraber bizde de edebiyat tarihleri yazılmıştır. Lâkin, edebiyat tarihimiz üzerindeki bu çalışmalar azdır. Abdülhalim Memduh'un Osmanlıca olarak yazmış olduğu “Târih-i Edebiyyât-ı Osmâniyye” adındaki eser ise bu edebiyat tarihlerinin ilkidir ve bugüne kadar üzerinde bu eseri günümüze kazandırmaya yönelik müstakil bir çalışma yapılmamıştır. İlk olduğu ve hakkında müstakil bir çalışma yapılmadığı için biz de bu eser üzerinde bir çalışma yapmayı düşündük. Dolayısıyla çalışmamızın konusunu “Abdülhalim Memduh'un Târih-i Edebiyat-ı Osmâniye'si” şeklinde sınırlandırdık.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye.

...-İ EDEBİYAT-I OSMANİYE (ABDÜLHALİM MEMDUH) Abdülhalîm Memdûh'un (1866-1905) 1888'de yayımlanan Târih-i ... Tarihi Edebiyati Osmaniye - Arama Sonuçları ... ... Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye. Edebiyat üzerindeki çalışmalar; edebî metin neşri, edebiyat tarihi, tenkîd gibi değişik alanlarda yapılmaktadır. Çok zengin ve köklü bir kültürümüz olmasına rağmen... Lâkin, edebiyat tarihimiz üzerindeki bu çalışmalar azdır. Dolayısıyla çalışmamızın konusunu "Abdülhalim Memduh'un Târih-i Edebiyat-ı Osmâniye'si" şeklinde sınırlandırdık." Flag for Inappropriate Content. Download Now. saveSave Abdülhalim Memduh Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye For La ... Tarihi Edebiyatı Osmaniye ... ." Flag for Inappropriate Content. Download Now. saveSave Abdülhalim Memduh Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye For Later. 8 views. 00 upvotes00 downvotes. Abdülhalim Memduh. Giriş'te, bizden önce Abdülhalim Memduh'la ilgili olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir. Biri...